dirbame 24/7
1
Naudingi patarimai 👌

Geriausias laikas kelionei į Japoniją?

Tekančios saulės šalis

Legendomis apipinta Japonija, dar kitaip vadinama tekančios saulės šalimi, asocijuojasi su egzotika ir išskirtine kultūra, kurią pažinti – tikrai verta. Nors kartą gyvenime aplankyti Japoniją verta ne tik dėl to, kad galėtumėte paragauti tikrų sušių ar aplankyti pavasarį žydinčias sakuras, bet ir dėl šios šalies istorijos, architektūros ir vietinių gyventojų. Ar žinojote, kad Japoniją sudaro net 6852 salos?

Orai Japonijoje

🌡️Pavasario laikotarpis (kovo - gegužės mėnesiai) Japonijoje – šiltas ir saulėtas, dieną temperatūra svyruoja nuo 10 °C iki 20 °C;
🌡️Vasaros laikotarpiu (birželio - rugpjūčio mėnesiai) orai tampa drėgnesni ir šiltesni, vidutinė oro temperatūra dienos metus svyruoja nuo 20 °C iki 30 °C. Tiesa, vasaros metu Japonijoje pasitaiko stiprių liūčių;

🌡️Rudens laikotarpiu (rugsėjo - spalio mėnesiai) Japonijoje taip pat šilta ir saulėta. Temperatūra šiuo metu laiku svyruoja nuo 15 °C iki 25 °C;
🌡️Na, o žiemos laikotarpiu (lapkričio - vasario mėnesiai) čia vyrauja šalti orai, ypač Šiaurinėje Japonijos dalyje. Tad žiemos metu Japonija – puiki vieta slidinėjimui. Temperatūra dienos metu čia svyruoja nuo 0 °C iki 10 °C.

Ką aplankyti?

🟡Hirošimos memorialinį muziejų;
🟡Tokijo bokštą;
🟡Fudži kalną;
🟡Kinkakudžį;
🟡Baltojo garnio pilį;
🟡Tōdai-ji šventyklą;
🟡Sakurų sodą ir daugelį kitų objektų!

Kaip išvengti eilių per sakurų sezoną?

Be abejo, išvysti sakurų žydėjimą – unikali galimybė, kuria galite pasinaudoti vykdami į Japoniją. Šis reginys kasmet sutraukia minias turistų, todėl turime keletą patarimų, kaip nepakliūti į patį didžiausią lankytojų bumą:

Planuokite kelionę iš anksto. Nelaukite paskutinės akimirkos! Žinoma, sakurų žydėjimas kiekvienais metais būna skirtingu laiku, tačiau patariame stebėti žiniasklaidą ir kitas informacines priemones, kuriose pateikiama informacija, kada preliminariai numatomas sakurų žydėjimas. Jeigu turite galimybę, rezervuokite skrydžius ir nakvynes iš anksto. Dar visai neseniai sakuros Japonijoje pražysdavo balandį, tačiau paskutiniu laiku žydėjimas prasideda kovo mėnesį. Tad jeigu norite pamatyti žydinčias japoniškas vyšnias, tuomet atostogų laiką planuokite pagal kiekvieno regiono statistiką.

Pagrindinius objektus lankykite darbo dienomis. Daugelis žmonių populiariausiose vietose lankosi savaitgaliais arba švenčių dienomis, todėl savo ruožtu patariame planuoti populiariausių vietų lankymą darbo dienomis. Taip pat, patariame lankytis anksti ryte arba antroje dienos pusėje, kadangi daugiausia turistų lankosi vidurdieniais. 

Kelionės metu aplankykite ir kitas vietas. Nors sakurų žydėjimas gali būti pagrindinis Jūsų kelionės tikslas, tačiau patariame nesusikoncentruoti tik ties šiuo nuostabiu reginiu. Kelionės metu taip pat aplankykite ir kitas vietas. Kartais vietos, kurios yra mažiau žinomos, gali palikti dar didesnį įspūdį - jų lankymas taip pat padės išvengti masės kitų turistų.

Kainos Japonijoje

Turbūt nustebsite, tačiau kainos Japonijos viešojo maitinimo įstaigose ir baruose – prieinamos visiems. Čia galėsite mėgautis pusryčiais, pietumis ar vakariene vos už 10 eur. Be abejo, kaip ir visose šalyse, jeigu norėsite mėgautis itin aukštos klasės aptarnavimu ar patiekalų kokybe - tuomet gali tekti sumokėti tris kartus didesnę sumą. Visgi, paragauti kulinarinių Japonijos šedevrų – tikrai verta. Na, o viešbučių ir apartamentų kainos Japonijoje – beveik tokios pat, kaip ir kituose Europos didmiesčiuose. Didžiausias skirtumas jaučiamas jeigu planuojate vykti į Japoniją sakurų žydėjimo laikotarpiu, kuomet nakvynės kainos už naktį čia gali būti netgi penkis kartus didesnės - šiuo laikotarpiu, savaitės trukmės kelionė, Jums gali kainuoti netgi 4 tūkst. eurų. 

Viešasis transportas

Norime atkreipti Jūsų dėmesį ir priminti, kad Japonija – viena labiausiai pažengusių ir išsivysčiusių technologijų srityje šalių, tad infrastruktūra čia yra tiesiog nepriekaištinga. Kelionės metu lengvai pasieksite norimas lankytinas vietas, tad  renkantis vietą nakvynei tikrai galite gyventi ir toliau nuo centro.

Kada geriausia leistis į Japoniją?

Atsakant į straipsnio pavadinimą - dėl sakurų žydėjimo, daugiausia turistų Japoniją aplankyti renkasi pavasarį! Tačiau sakoma, kad ruduo irgi yra puikus metas. Na, o mūsų manymu, keliauti į šią įspūdingą šalį – verta bet kuriuo metu laiku, tad nieko nelaukite ir pradėkite ruoštis savo kelionei jau dabar. Susisiekime:

☎️ Telefonu: +370 (700) 22 820

📧  El. paštu: pagalba@airguru.lt

Norite matyti daugiau naujienų ir kelionių patarimų? Sekite mus FACEBOOK, INSTAGRAM ir TIKTOK kanaluose!