dirbame 24/7
1
Naudingi patarimai 👌

Kada atvykti į oro uostą ir ko nepamiršti?

Keliautojų tarpe yra du kraštutinumai – žmonės, kurie į oro uostą atvyksta keliomis valandomis per anksti ir tiek, kurie vos suspėja, o kartais ir nespėja į skrydį. Žinoma, visuomet geriau atsargoje turėti kelias minutes, tačiau tikrai nebūtina pusdienį praleisti oro uoste ir taip švaistyti savo brangų laiką.  

Dėl šios priežasties dalinamės su jumis rekomendacijomis, kada atvykti į oro uostą, kad kelionė prasidėtų ramiai ir be papildomo streso.

Atvykimo laikas

Dauguma oro linijų į oro uostą rekomenduoja atvykti likus bent 2 valandoms iki jūsų skrydžio. Visgi, šis skaičius gali variuoti priklausomai nuo įvairių veiksnių – oro uosto dydžio ir užimtumo, ar keliaujate su registruotu bagažu ar ne, kiek saugos patikrinimo stotelių dirba oro uoste ir kt. 

Visų pirma, įsigilinkite į informaciją pateiktą ant įlaipinimo kortelės – joje paprastai būna nurodyta, kada prasideda bagažo priėmimas, saugos patikra, atidaromi ir uždaromi vartai.

Taip pat įvertinkite iš kokio oro uosto skrendate. Jei tai mažas oro uostas, kurį puikiai pažįstate, į jį tikrai nereikia atvykti labai anksti. Pavyzdžiui, jei esate skridę iš Kauno oro uosto, puikiai žinote, jog jame ilgai klaidžioti neteks. Tačiau dideliuose, keliautojų pripildytuose oro uostuose, kuriuose iš vieno terminalo į kitą gali tekti važiuoti autobusu ar metro, jums prireiks kiek daugiau laiko.

Žinoma, nepamirškite patikrinti, kiek skrydžių suplanuota panašiu laiku, kaip ir jūsų. Jei oro uostas, iš kurio skrendate yra nedidelis, bet panašiu metu suplanuotas ne vienas skrydis, gali susidaryti eilės prie bagažo atidavimo ar saugumo patikros punktų. 

Ko nepamiršti ruošiantis į oro uostą?

1. Kelionių dokumentai

Svarbiausias daiktas skrendant, be kurio neprasidės jūsų kelionė – tinkami kelionės dokumentai. Prieš kelionę išsiaiškinkite, kokio dokumento jums reikia, ar skrendant reikalinga viza arba kitokie dokumentai. Visą svarbiausią informaciją apie reikalingus dokumentus rasite Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos puslapyje: Keliauk URM.

Taip pat įsitikinkite ar jūsų dokumentai galioja visą kelionės periodą. Svarbu žinoti, jog kai kuriose ne Šengeno zonos valstybėse būtina, jog jūsų pasas galiotų bent 6 mėn. po išvykimo iš šalies.

2. Įlaipinimo kortelė

Žinoma, be įlaipinimo kortelės iškeliauti taip trokštamų atostogų taip pat nepavyks. Tiesa, šiandien daugelyje skrydžių nebūtina turėti atspausdintos įlaipinimo kortelės, ją pakanka turėti mobiliajame telefone. Tad svarbu nepamiršti savo mobiliojo įrenginio ir prieš skrydį jį pilnai pakrauti.

3. Reikalingi daiktai

Prieš kelionę į oro uostą atidžiai peržiūrėkite ar turite visus būtinus daiktus – mobilųjį telefoną, banko kortelę, jums reikalingus vaistus ir pan. Taip pat, jei norite išvengti nemalonių problemų, peržvelkite oro uosto taisykles ir draudžiamų daiktų sąrašą. Pasitkrinkite ar nieko draudžiamo neįsidėjote į bagažą. 

Kelionę su AirGuru planuokite jau dabar!

Ar jau turite numatę ateities kelionę? Jei lėktuvo bilietai dar neguli jūsų kišenėje, nieko nelaukite ir jau dabar rinkitės vieną iš daugybės puikių AirGuru pasiūlymų. O jei turite klausimų, susijusių su kelionėmis, nesikuklinkite ir kreipkitės į mūsų komandą:

☎️ Telefonu: +370 (700) 22 820

📧  El. paštu: pagalba@airguru.lt

Norite matyti daugiau naujienų ir kelionių patarimų? Sekite mus FACEBOOKINSTAGRAM ir TIKTOK kanaluose!