dirbame 24/7
1
Orijaus kelionių atradimai ✈️

Kelionės į Ispaniją: ką Orijus atrado šioje šalyje?

Ispanija – viena iš mėgstamiausių turistų krypčių, kuri žavi pasakiško grožio peizažais, istorijos lobynais, unikalia architektūra, šiltu klimatu, gardžiu maistu, puikiais vynais. Ir tai tikrai dar ne pabaiga!

Jei kelionės į Ispaniją yra jūsų kelionių sąraše arba iš arčiau norite susipažinti su šia temperamentinga šalimi, kelionių žurnalistas Orijus Gasanovas pasakoja, ką aplankė ir kokius įspūdžius patyrė keliaudamas po žavingus pajūrio miestus – Valensiją ir Malagą.

Valensija – architektūros ir paplūdimių perlas

Ispanijos pakrantėje įsikūrusi Valensija turi įvairiausių titulų. Daugelis sako, jog tai gražiausias, tvarkingiausias ir visoks koks -iausias Ispanijos miestas. Tuo tarpu, turistai Valensiją myli už tai, jog ji nėra per brangi – tiek restoranai, tiek viešbučiai čia kainuoja pigiau nei Madride arba Barselonoje.

Orijus jus kviečia kartu pasivaikščioti po trečią pagal dydį Ispanijos miestą ir susipažinti su tuo, ką atrado šiame mieste.   

Jardín del Turia parkas

Pasakojama, jog daugelį metų miesto centre tekėjo Turijos upė, tačiau vieną dieną valdžios pareigūnai nusprendė, jog upė teka netinkamoje vietoje. Nepaisydami gamtos užmačių, jie sugalvojo upę nukreipti į kitą pusę, o senosios vagos vietoje įrengė išskirtinį, devynių kilometrų ilgio parką, besitęsiantį per visą miestą. Parke gausu įvairiausių augalų, suoliukų, čia taip pat yra futbolo, krepšinio, beisbolo aikštelės, teniso kortai, vaikų žaidimų erdvės, paauglių zona, senjorams skirtos erdvės. Veiklos šiame parke tikrai atras kiekvienas!  

Mokslo ir menų miestas

Jardín del Turia parke stūkso šio parko įžymybė – Valensijos menų ir mokslo miestas. Tai futuristinis, penkių atskirų statinių kompleksas, stebinantis unikaliais architektūriniais sprendimais. Čia pamatysite įspūdingą operos ir baleto teatrą, planetariumą, kino teatrą, neįtikėtinų formų mokslo ir menų muziejų bei nuostabų sodą, kuris Orijui paliko didžiausią įspūdį. Anot keliautojo, vaikščiodamas sode jautiesi būdamas ne žemėje, o kažkokioje kitoje planetoje.

Centrinis turgus „Mercado Central“

Jei maistas viena iš jūsų aistrų, Valensijoje privalote užsukti į centrinį miesto turgų „Mercado Central“. Gražiausiu ispanišku turgumi po atviru dangumi laikoma vieta įsikūrusi 8000  kv. m. erdvėje, kurioje kasdien darbuojasi per 400 pardavėjų. Vaikštinėjant po turgų, Orijus pataria ne tik įsigyti gardžių ispaniškų gėrybių, bet ir pažvelgti į turgaus lubas – jos pasakiško grožio.

Domina kelionė į Ispaniją? Rinkis iš Orijaus rekomenduojamų pasiūlymų

Albuferos parko ežeras

Jei Valensijos gyventojų paklaustumėte, kur šiame mieste geriausia stebėti saulėlydį, tikrai neišgirdite – pajūrio paplūdimys. Dauguma miestelėnų nurodys Albuferos parko ežerą, prie kurio kiekvieną vasaros vakarą susitinka šimtai žmonių romantiškai palydėti saulę.

Paelija

Daug po Ispaniją keliaujančių turistų į Valensiją užsuka dėl vieno vienintelio dalyko – šio miesto pasididžiavimo paelijos. Iš ryžių gaminamą patiekalą čia gausite praktiškai visur – nuo mažų kavinių iki didelių restoranų. Garsusis ispaniškas patiekalas gimė būtent šiame mieste, čia jis buvo sukurtas, o vėliau išplito į kitus šalies regionus. Nors paeliją esame įpratę skanauti su jūros gėrybėmis, originali Valensijos paelija yra gaminama su vištiena ir triušiena. Tiesa, vietiniai gyventojai Orijui išdavė, jog norint atrasti vietą, kur gaminama puiki paelija, reikia ieškoti kuo paprastesnės kavinės, be baltų staltiesių.

Plačiau apie Orijaus nuotykius Valensijoje: https://youtu.be/yBtNzI1MEjM; https://youtu.be/NH1k9uX3NjM.

Malaga – vienas meniškiausių Ispanijos miestų

Andalūzijos regione įsikūrusi Malaga yra vienas seniausių Ispanijos miestų. Nepaisant to, šis miestas žengia koja kojon su visomis tendencijomis ir madomis. O turistus vilioja ne tik istoriniais objektais, bet ir saulėta pakrante, poilsiu, deginimusi ir maudynėmis.

Pirmą kartą Malagoje besilankąs Orijus kviečia susipažinti su jo atradimais šiame mieste.

Malagos senamiestis

Malaga turistus užburia pasakiško grožio senamiesčiu. Anot Orijaus, tai vienas iš tų senamiesčių, kuriuo žingsniuojant nereikia turėti jokio tikslo, kadangi kur bepasuktumėte galvą, atsiveria nepaprasto grožio vaizdai. Šis senamiestis – tarsi muziejus po atviru dangumi. Tad, jei norėsite ištyrinėti visą senamiestį, pasilikite tam daugiau laiko.

Malagos katedra

Nors Malagos senamiestyje stūkso daugybė nepaprasto grožio pastatų, visgi vienas yra pats pats gražiausias. Tai – Malagos katedra. Įdomu, jog, vietinių vienaranke dama vadinama, katedra pagal pirminį projektą turėjo turėti du įspūdingus bokštus. Nors šiandien katedrą puošia tik vienas bokštas, šis statinys spinduliuoja nepaprasta prabanga ir traukia turistus iš viso pasaulio. Tiesa, įėjimas į katedra yra mokamas. Tačiau Orijus teigia, jog šis grožis yra tikrai vertas jūsų išleistų pinigų.

La Magalueta paplūdimys

Išėję iš senamiesčio, vos per 12 minučių pėsčiomis pateksite į pagrindinį Malagos paplūdimį – La Magalueta. Žinoma, Malagoje yra ne vienas ir ne du paplūdimiai, tačiau šis yra pats populiariausias. Pagrindinė to priežastis – jį ypač lengva pasiekti. Tiesa, Orijus įspėja, jog paplūdimiuose galite sutikti vagių, todėl savo daiktus reikėtų prižiūrėti akylai.

„Mercado de Atarazanas“ turgus

Buvusioje laivų statykloje įrengtas centrinis Malagos turgus išsiskiria pasakiškais vitražais, priverčiančiais lankytojus jaustis tarsi šventykloje. Negana unikalaus pastato grožio, šis turgus yra preciziškai sutvarkytas. Iš stiklo ir metalo konstrukcijų pastatytas turgus yra padalintas į tris zonas – mėsos produktai, žuvies produktai bei vaisiai ir daržovės.

Pablo Pikaso

Ar žinojote, jog visame pasaulyje žinomas ispanų tapytojas, kubizmo pradininkas Pablas Pikasas gimė Malagoje? Nors menininkas šiame miesto gyveno tik iki 10 metų, tačiau miestelėnai labai didžiuojasi šio tapytojo kilme. Dėl šios priežasties Malagoje galite atrasti Pikaso skulptūrą, dailininko vaikystės namus bei Pikaso vardo muziejų su svarbiausiais menininko darbais.  

Soho rajonas

Jei mėgstate meną, bohemą ir romantiką, Orijus siūlo užsukti į Soho rajoną. Seniau apleistas, niūrus ir liūdnas rajonas naujam gyvenimui buvo prikeltas iniciatyvių miesto menininkų. Šiandien Soho rajonas yra spalvingas ir kupinas įvairiausių meno kūrinių, kurios čia atrasite ant kiekvieno kampo. Mažos ir stilingos parduotuvėlės, kavinukės, meno centrai bei galerijos – šio rajono veidas.

Daugiau apie Orijaus kelionę Malagoje matysite laidose: 

Aplankykite žavingus Ispanijos pajūrio kurortus!

Kelionės į Ispaniją su AirGuru!

Jei svajojate apie atostogas Ispanijoje, užsukite į AirGuru.lt. Mūsų kelionių ekspertų komanda yra jums paruošusi daugybę puikių kelionių pasiūlymų į šią saulėtą šalį. Visus kelionių pasiūlymus rasite ČIA.

Norite matyti daugiau naujienų ir kelionių patarimų? Sekite mus FACEBOOK ir INSTAGRAM!