dirbame 24/7
1
Naudingi patarimai 👌

Kada geriausia vykti į Kretą? 🏖️

Kreta – didžiausia Graikijos sala ir viena iš populiariausių tiek pažintinių, tiek poilsinių kelionių krypčių Europoje. Ši vietovė traukia keliautojus iš viso pasaulio pasakišku gamtos grožiu, nuostabiais paplūdimiais, turtinga gastronomija, kultūra, istorija ir, žinoma, draugiškais vietiniais žmonėmis. Ruošiatės saulėtoms atostogoms, tačiau nežinote, kada geriausia vykti į Kretą? Pristatome naudingą informaciją, kuri padės apsispręsti.

Orai Kretoje – palankūs atostogoms ištisus metus? 🌞

Graikijoje vyrauja Viduržemio jūros klimatas, kuris pasižymi karšta ir sausa vasara, švelnia bei drėgna žiema, maloniai šiltu pavasariu bei rudeniu. Kuo išsiskiria orai Kretoje kiekvieną sezoną ir kada geriausias metas vykti siekiant ne tik ramiai pailsėti, bet ir daug keliauti po salą?

  • Pavasaris (balandis-gegužė): idealus laikas kelionei į Kretą, ypač, jei norite išvengti didelės turistų minios ir mėgautis maloniai šiltu oru. Šiuo sezonu gamta pražysta, todėl pavasaris – puikus metas žygiams ir ilgiems pasivaikščiojimams kurortuose. Vidutinė oro temperatūra Kretoje šiuo metu svyruoja nuo 15 °C iki 25 °C.
  • Vasara (birželis-rugpjūtis): poilsinių atostogų saloje sezonas ir puikus metas ramiai ilsėtis paplūdimyje bei mėgautis karštomis saulės voniomis. Turistų saloje tuo metu daug, tačiau galima rasti atokų kampelį poilsiui. Taigi, vasara – ne pats geriausias metas daug keliauti po salą. Vidutinė oro temperatūra Kretoje vasarą dažnai viršija 30 °C, kartais pakyla iki 35 °C.
  • Ruduo (rugsėjis-spalis): turistų mažiau, vidutinė oro temperatūra šiek tiek sumažėja, tačiau vanduo vis dar šiltas. Ruduo – puikus metas tiek pažintinei, tiek poilsinei kelionei į šią Graikijos salą! Oro temperatūra rudens pradžioje vis dar gana aukšta, rugsėjį siekia apie 25-30 °C, bet pamažu mažėja iki 20-25 °C spalį.
  • Žiema (lapkritis-kovas): jei norite turistų beveik nesutikti ir išvysti kiek kitokią salą, žiema tam puikus metas! Tai yra mažiausiai populiarus sezonas atostogoms saloje, tačiau labai geras laikas pažinti kultūrą, pakeliauti po skirtingus salos kurortus, leistis į ilgus pasivaikščiojimus ir žygius. Vidutinė dienos oro temperatūra Kretoje yra apie 12-15 °C, o naktys gali būti vėsesnės – apie 8-10 °C.

Kelionės į Kretą

Kiti naudingi patarimai planuojantiems kelionę į Kretą

🚌Transportas. Pravartu pasidomėti transportu saloje, ne tik autobusų tvarkaraščiais, bet ir taksi bei automobilių nuomos galimybėmis, kad atostogos Kretoje būtų dar sklandesnės. Informacija apie transportą yra čia.

🎫 Lankytini objektai.  Turtingą salos istoriją liudija tokios archeologinės vietovės kaip Knoso rūmai, Phaistos ir senovinis Apteros miestas. Prieš kelionę būtų naudinga pasidomėti lankytinų objektų darbo laiku, bilietų kainomis. Daugiau informacijos apie lankytinus objektus ir ekskursijas rasite čia.

🚶Aktyvus poilsis Kretoje. Jei norite atostogas leisti aktyviai, reikėtų pasidomėti apie pėsčiųjų takus, nardymo galimybes paplūdimiuose ir kitas pramogas. Daugiau informacijos rasite čia.

🏨Apgyvendinimas. Planuojant atostogas naudinga pasidomėti įvairiomis apgyvendinimo vietomis saloje. Čia įsikūrę tiek prabangūs viešbučiai, tiek pigūs hosteliai ir įviarūs apartamentai. Žinoma, galima rinktis apgyvendinimą viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimo tipu. Daugiau informacijos apie viešbučius yra čia.

🏖️ Kelionės metu svajojate aplankyti ir kitas Graikijos salas? Pagrindinę informaciją apie garsiausias salas aprašėme šiame blogo įraše

Kelionė į Kretą su AirGuru! ✈️

Trumpai pristatėme naudingą informaciją, kuri padės sklandžiai suplanuoti atostogas ir nuspręsti, kada geriausia vykti į Kretą? Jei turite kitų klausimų, kreipkitės į AirGuru komandą!

☎️ Telefonu: +370 (700) 22 820

📧  El. paštu: pagalba@airguru.lt

Norite matyti daugiau naujienų ir kelionių patarimų? Sekite mus FACEBOOK ir INSTAGRAM!