dirbame 24/7
1
Naudingi patarimai 👌

Kelionė į Tunisą: ką reikia žinoti prieš vykstant į šią egzotinę šalį?

🏜️Tunisas – Šiaurės Afrikos valstybė šalia Viduržemio jūros. Tai yra viena iš egzotinių kelionių krypčių, kuri nepraranda savo populiarumo. Nors tai yra mažiausia Šiaurės Afrikos valstybė, kuri ribojasi su Alžyru ir Libija, ši šalis pritraukia bene didžiausius turistų srautus. Žinoma, prieš vykstant į šią šalį reikia turėti omenyje, kad susidursite su tikra egzotika ir visiškai kita visuomene, įpročiais, kultūra, klimatu. Pateikiame svarbiausius patarimus prieš vykstant į šią Afrikos valstybę, kad kelionė į Tunisą praeitų sklandžiai ir parsivežtumėte ne tik suvenyrus, bet ir nepamirštamus įspūdžius.

Kada keliauti į Tunisą?

Kaip ir į kitas egzotines šalis, taip ir į šią patartina keliauti ne pačiu vasaros įkarščiu (liepos ir rugpjūčio mėnesiais), o šiek tiek anksčiau arba vėliau. Patariame atostogas Tunise rinktis pavasario arba rudens sezonais. Pavyzdžiui, atostogos gegužės mėnesį lepins gaivia šiluma, o gamtoje galėsite grožėtis neseniai prasiskleidusių gėlių žiedais. Orai Tunise gegužės mėnesį yra idealūs tiek ramiam poilsiui paplūdimyje, tiek pažintinėms atostogoms.

Ruduo – idealus sezonas pažinti šią Afrikos valstybę. Egzotinės šalies simboliu tapusi Sacharos dykuma traukia keliautojus iš viso pasaulio. Norint pasivaikščioti šiomis didingomis kopomis rekomenduojama vykti būtent rudenį. Lietuvių pamėgtas egzotinių atostogų mėnuo yra spalis ir tai puikiai tinka Afrikos valstybėms. Orai Tunise spalio mėnesį panašūs kaip ir pavasarį – maloni šiluma, o turistų nėra tiek daug, kiek vasaros mėnesiais.

⚡Svarbu: viza nėra reikalinga, tačiau nepamirškite su savimi pasiimti galiojantį Lietuvos Respublikos piliečio pasą. Taip pat pasirūpinkite sveikatos ir kelionių draudimais.

Orai Tunise. Kaip pasiruošti egzotiniam klimatui?

Egzotinių šalių klimatas daugeliui asocijuojasi su dideliu karščiu, kaitriomis saulėtomis dienomis, itin šiltais vandens telkiniais. Nors karštų dienų ar net savaičių pasitaiko ir Lietuvoje, ruošiantis atostogoms Tunise turėkite omenyje, kad šioje valstybėje toks klimatas vyrauja ištisus metus. Staigus oro temperatūros šuolis gali apsunkinti kelionę ir net pakenkti jūsų sveikatai. Taigi, ką įsidėti į lagaminą ruošiantis šiai kelionei į Tunisą ir ką apsirengti leidžiant laiką po karšta Afrikos saule?

☀️Kepuraitė nuo saulės. Orai Tunise lepina ne tik karščiu, bet ir itin kaitria saule, tad vienas svarbiausių dalykų lagamine – galvos apdangalai. Geriausia rinktis šviesios spalvos kepurę.

☀️Lengvi, plonos medžiagos ir laisvi drabužiai. Patariame rinktis plonos medvilnės arba lino drabužius, nes šios medžiagos yra pralaidžios orui ir nesulaiko prakaito.

☀️Patogūs ir lengvi bateliai. Net jei atostogų Tunise metu leisitės į ilgus pasivaikščiojimus, patariame rinktis lengvus batelius arba basutes. Svarbu, kad batai nebūtų visiškai nauji ir netrintų pėdų.

☀️Maudymosi kostiumėlis ir kremas nuo saulės. Šis rinkinys yra tiesiog privalomas keliaujant į egzotines šalis. Tunise vandens temperatūra gali siekti net 26 laipsnius (vasaros sezonu). Taigi, ilgai lauktas poilsis Tunise bus dar malonesnis, jei apsaugosite savo odą nuo žalingų saulės spindulių.

☀️Jei planuojate aplankyti šventyklas, turėkite omenyje, kad jose reikia pridengti pečius, kojas, kai kuriose ir galvą. Pravartu prieš kelionę į Tunisą pasidomėti lankytinais objektais ir juose galiojančiomis taisyklėmis.

Egzotiškos atostogos Tunise

Šalies valiuta ir kainos Tunise

Oficiali Tuniso valiuta yra dinaras (DNR). Kadangi ši valstybė susilaukia didelių turistų srautų iš viso pasaulio, šalyje galima atsiskaityti tiek eurais, tiek svarais, tiek doleriais. Žinoma, turėti grynųjų pinigų visada pravartu, pavyzdžiui, apsiperkant vietinėse turgavietėse. Turistinėse vietose, prekybos centruose galima atsiskaityti tiek kortelėmis, tiek savo šalies valiuta. Išsikeisti ir išsigryninti pinigus galima viešbučiuose esančiuose bankomatuose.

Vienas iš vietinių pomėgių – derybos. Apsipirkinėdami turgavietėse pasiruoškite užsiimti derybų menu ir nemažai laiko praleisti norint įsigyti lauktuves už patrauklią kainą. Vien dėl šio vietinių įpročio sunku apibrėžti kainas Tunise. Žinoma, aiškesnė situacija yra prekybos centruose, kur kainos yra nurodytos ir derėtis nelabai pavyks. Tačiau svarbu ir kurioje šalies dalyje lankotės, kokio lygio prekybos centre ar restorane, taip pat kainos priklauso ir nuo turistų srautų. Turistinėse vietose už paslaugas sumokėsite brangiau.

Tuniso kurortai: ką reikėtų žinoti apie kultūrą, religiją, kalbą ir maistą?

Jau šiek tiek užsiminėme apie šventyklose taikomas griežtas taisykles, tačiau svarbu išskirti svarbiausius šalies kultūros ir religijos principus, kurie neįprasti mūsų kasdieniam gyvenimui ir atostogų Tunise metu gali nustebinti.

🌍Oficiali šalies kalba yra arabų kalba, bet neišsigaskite – prieš kelionę į Tunisą jos mokytis tikrai nereikės. Šalyje galite laisvai susikalbėti vokiečių ir anglų kalbomis. Turistinėse vietose angliškai pasikalbėti galėsite net su vietiniais.

🌍Šalies religija – islamas. Musulmonai čia sudaro 98 proc. gyventojų. Nors tai yra viena liberaliausių islamo šalių, lankantis mečetėse reikia pridengti pečius, kojas, moterims ant plaukų užsimesti skarą. Patarama apskritai šioje šalyje nerodyti daug nuogo kūno ir gerbti musulmonišką kultūrą bei papročius.

🌍Lankantis šioje šalyje nepraleiskite progos išbandyti gardžius vietinius valgius. Nacionaliniai patiekalai – žuvų sriuba su aštriais prieskoniais, šaltas daržovių užkandis, kuskusas (gaminamas iš mėsos, daržovių, kruopų). Rekomenduojame paragauti populiarųjį briką (panašų į lietinį blyną), kuris yra įdarytas špinatais, bulvėmis, kiaušiniais ir kt.

Egzotiškos kelionės su AirGuru!

Saulėtas poilsis Tunise – skamba kaip tikra keliautojo svajonė. Tačiau ji lengvai įgyvendinama su kelionių agentūra AirGuru.lt. Kreipkitės į mūsų komandą, kuri suplanuos išsvajotas atostogas, o Jums beliks tik susidėti daiktus ir leistis į nepakartojamus įspūdžius.

☎️ Telefonu: +370 (700) 22 820

📧  El. paštu: pagalba@airguru.lt