dirbame 24/7
1
Naudingi patarimai 👌

Solo kelionės merginoms: saugiausi Europos miestai

Ne visuomet norisi keliauti su šeima, draugais ar dviese, kartais norisi pakeisti aplinką ir ištrūkti visiškai vienam. Didžioji dauguma keliautojų teigia, kad solo kelionės – viena geriausių patirčių, kadangi jų metu tu pats gali planuotis dienotvarkę, nereikia prie nieko derintis, gali keliauti savo tempu, aplankyti visas norimas vietas, valgyti tik tau patinkantį maistą, pažinti naujus žmones ir kiti dalykai – begalė pliusų! Visgi ne paslaptis, kad solo kelionės merginoms dėl saugumo sumetimų rekomenduojamos ne į visas šalis ar miestus. Tad kur Airguru pasiūlytų keliauti merginoms, norinčioms išvykti į solo kelionę ir jaustis saugiai?

Malta

Visi keliaujantys pritartų, kad Malta – viena saugiausių šalių, todėl yra puikus pasirinkimas moterims, norinčios keliauti vienoms. Malta taip pat yra ir viena iš mažiausių šalių visame pasaulyje, tačiau joje gyventojų tankumas yra labai didelis, todėl kelionės metu niekuomet nesijausite veniša, o norinčioms sutikti naujų žmonių ar išgirsti įdomių vietinių istorijų – tai tikras lobis. Kelionėje Jūsų lauks proga susipažinti su nuostabia Maltos architektūra, įdomia istorija, paveldu, šalies kultūra ir unikaliais skoniais pasižyminčia virtuve.

Maltoje veiksmas vyksta ištisus metus: čia nuolat rengiami įvairūs koncertai, festivaliai, spektakliai ir kitokie kultūriniai renginiai, vyksta koncertai, teatro pasirodymai. Malonus klimatas turistus iš visų pasaulio šalių traukia visus metus, o vietiniai yra itin draugiški ir nuoširdžiai didžiuojasi savo šalies kultūra ir jos paveldu. Maltoje taip pat labai gerai išvystytas viešasis transportas, todėl bus labai lengva, saugu keliauti ir pasiekti visas norimas vietas.

Kopenhaga

Danijos sostinė Kopenhaga dažnai įvardijama kaip vienas geriausių miestų gyventi ir taip pat yra puiki vieta moterims, norinčioms leistis vienoms į kelionę. Visų pirma, Kopenhagoje – itin saugu, o antra - čia tikrai yra ką pamatyti ir nuveikti. Gražus miestas, kuriame vyrauja itin spalvinga architektūra, kuriame gausu įvairių pramogų: nuo meno galerijų, muziejų iki restoranų, kavinių, barų ir naktinio gyvenimo. Šis miestas sparčiai keičiasi, tobulėja jo infrastruktūra ir kultūrinis gyvenimas, todėl Kopenhagą verta aplankyti ne tik dėl jos grožio, bet ir dėl itin gerai išvystyto susisiekimo, kuris leis visų atostogų metu nesukti galvos.

Kopenhagą ypatingai rekomenduojame aplankyti toms moterims, kurios vertina meną ir domisi istorija. Mieste gausu įvairių istorinių pastatų, šiuolaikinio, modernistinio ir siekiančio senųjų laikų meno muziejų. Taip pat nepraleiskite progos apsilankyti Danijos nacionalinėje galerijoje. Tiesa, miestas gali tapti puikiu pasirinkimu ir toms, kurios mėgsta linksmybes, kadangi čia įkurtas Bakken - seniausias pasaulyje pramogų parkas, o jame apsilankyti tikrai verta.

Edinburgas

Škotijos sostinėje Edinburge tvyro labai gera atmosfera, mieste taip pat aukštas saugumo lygis. Saugumo jausmą kelionės metu taip pat leis užtikrinti dažnai gatvėse patruliuojantys policininkai, puikiai išvystytas ir gerai veikiantis viešasis transportas, kuris veikia ir labai vėlyvomis valandomis. Daugelyje vietų yra įdiegtos papildomos saugumo priemonės, pavyzdžiui, kameros, stebinčios vaizdą. Miesto centras ir turistų lankomi rajonai iki paryčių spinduliuoja gyvybe, juose visuomet vyksta veiksmas. 

Kaip ir kitose sostinėse, Edinburge galite gyventi tikrai prabangiuose apartamentuose ir maitintis brangiuose restoranuose, tačiau čia gausu opcijų ir norinčioms paprastesnių atostogų: mieste daugybė mažų, jaukių kavinukių ir parduotuvių, kuriose kainos yra prieinamos visiems. Šioje sostinėje taip pat itin daug gatvės muzikantų, tad gali būti, kad juos sutiksite praktiškai kiekvienoje gatvėje. Keliautojai teigia, kad Edinburgas yra veganų ir vegetarų rojus, kadangi čia daugybė tokio tipo maisto opcijų bet kurioje maitinimo įstaigoje. Na, o draugiški vietiniai žmonės leis pasijusti tarsi namuose ir visuomet suteiks reikalingą informaciją.

Malaga

Uostamiestis pietų Ispanijoje Malaga – populiari kryptis tarp keliaujančiųjų, kuris taip pat įvardijamas kaip itin saugus tiek vietiniams gyventojams, tiek turistams. Čia Jūsų laukia daugybė lankytinų vietų ir objektų, taip pat platus veiklų pasirinkimas. Nuo poilsio ir gulėjimo nuostabiausiuose paplūdimiuose, ramių pasivaikščiojimų susipažįstant su Malagos istorija ir architektūra, lankymosi muziejuose ir galerijose, vietinės virtuvės pažinimo iki trankaus naktinio gyvenimo: čia kiekviena atras kažką sau ir ką nuveikti. 

Maistas Malagoje – itin pigus, o virtuvė joje išties įspūdinga. Pigus Malagoje ir viešasis transportas, kuris čia taip yra ir puikiai išvystytas, todėl be iššūkių galėsite aplankyti įvairius lankytinus objektus, kurių čia tikrai netrūksta: tvirtovę ant Gibralfaro kalno Castillo de Gibralfaro, Malagos katedrą Catedral de la Encarnación de Málaga, muziejų „Museo Picasso Malaga” ir kitus. Planuojant veiklas atostogų metu, nepamirškite, kad sekmadieniais Malagoje daugelyje muziejų ir galerijų įėjimas yra nemokamas, o kitose objektuose įėjimas yra perpus pigesnis.

Stokholmas

Nors Stokholmas yra Švedijos sostinė ir didžiausias Švedijos bei Skandinavijos miestas, tačiau jame keliauti – tikrai saugu ir patogu. Dėl puikiai veikiančio metro, visos mieste esančios lankytinos vietos ir įvairios veiklos yra labai lengvai pasiekiamos. Jeigu mėgstate ilgus pasivaikščiojimus, tuomet Jums čia taipogi patiks - Stokholme itin pagarbiai elgiamasi su pėsčiaisiais ir yra nutiesta daugybė pėsčiųjų takų. Miestas tiesiog užburia savo grožiu ir sustabdo laiką, todėl siūloma vieną atostogų dieną skirti susipažinimui su vietiniu gyvenimu ir pasivaikščiojimams be galutinio tikslo, mėgaujantis aplinka.

Stokholme yra įkurta daugiau negu 50 muziejų ir jame yra virš 100 lankomų objektų, todėl čia lengvai galėsite rasti sau patinkančią ekskursiją ar objektus, kuriuos norėtumėte išvysti savo akimis. Taip pat rekomenduojame išbandyti vietinę virtuvę ir nacionalinius Švedijos patiekalus: įvairiose kavinėse siūloma paragauti ne tik vietinės, įprastos jautienos, bet ir briedienos. Tiesa, Stokholmas taip pat yra ir itin draugiškas vegetarams, tad miestas siūlo ne tik puikių laisvalaikio pramogų gausą, bet ir įdomia kulinarinę patirtį.

Kolekcionuok įspūdingus prisiminimus ir leiskis į Solo kelionę kartu su AirGuru!

Solo kelionės leidžia ne tik jaustis laisvai ir nepriklausomai, bet ir patirti begalę neišdildomų įspūdžių, leidžia labiau pasitikėti savimi ir suteikia progą geriau pažinti pasaulį. Tad nieko nelauk ir leiskis į solo kelionę jau dabar, o jeigu dvejoji arba kyla klausimų, kreipkis į AirGuru:

☎️ Telefonu: +370 (700) 22 820

📧  El. paštu: pagalba@airguru.lt

Norite matyti daugiau naujienų ir kelionių patarimų? Sekite mus FACEBOOKINSTAGRAM ir TIKTOK kanaluose!