dirbame 24/7
1
Naudingi patarimai 👌

Trumpa kelionė į Paryžių: ką pamatyti meilės sostinėje?

Planuojate trumpą pabėgimą? Kelkite sparnus į Paryžių!  Romantikos, meno ir pasakiško maisto sostine tituluojama vieta taps puikia savaitgalio kryptimi.

O kad nereikėtų ilgai sukti galvos, ką aplankyti ir ką nuveikti, AirGuru su jumis dalinasi populiariausiomis šio miesto lankytinomis vietomis ir pataria kaip keliauti po Prancūzijos sostinę.

Ką aplankyti Paryžiuje?

Eifelio bokštas. Tai miesto vizitinė kortelė, kuri sutraukia aibę turistų iš viso pasaulio. Prieš daugiau nei šimtą metų Gustavo Eifelio pastatytas 324 metrų bokštas iš pradžių buvo Revoliucijos simbolis, demonstruojantis technologinę pažangą, o šiandien šis bokštas laikomas vienu romantiškiausių pasaulio simbolių.

Luvras. Šis muziejus yra vienas iš didžiausių ir daugiausiai lankytojų sutraukiančių meno muziejų pasaulyje. Beveik 35 tūkstančius meno kūrinių eksponuojančiame muziejuje galite praleisti visą dieną, tačiau, jei laiko daug neturite, užsukite tik į pagrindines muziejaus sales. Nepraleiskite progos apžiūrėti garsiosios „Moną Lizos“ ir kitus svarbiausių muziejaus kūrinių. 

Paryžiaus Triumfo arka. Greta žymiųjų Eliziejaus laukų stūksantis architektūrinis paminklas buvo pastatytas Napoleono Bonaparto Didžiosios armijos pergalėms įamžinti. Šį įspūdingą istorinį statinį galite apžiūrėti tiek iš išorės, tiek pakilti į jo viršuje esančią terasą, nuo kurios atsiveria nuostabi Paryžiaus panorama.  

Versalio rūmai. XVII a. pasatyti rūmai yra tapę tikru turistų traukos objektu, stebinančiu nepriekaištingomis architektūrinėmis detalėmis, prabangiai įrengtais kambariais bei pasakiškai sutvarkytais sodais.

Monmartras. Ant aukščiausios miesto kalvos įsikūręs Paryžiaus rajonas yra kupinas gatvės meno, mažų mielų kavinukių ir bohemiškos nuotaikos. Na, o ryškiausias šio rajono akcentas yra Švc. Jėzaus Širdies bazilika. Užkopus į bizantiškojo stiliaus katedra, nuo jos atsivers nuostabi viso miesto panorama.

Ko būtina paragauti Paryžiuje?

Kruasanai. Nors šiandien puikių kruasanų galima rasti visame pasaulyje, tačiau prancūzai šiuos sviestinės tešlos ragelius laiko savo nacionaliniu paveldu. Todėl, lankantis Paryžiuje, būtų nuodėmė neužsukti į jaukią ir skaniai kvepiančia kepyklėlę ir paragauti minkšto bei traškaus kruasano.

Macarons. Šie įvairiaspalviai migdoliniai sausainiai yra vienas ryškiausių Prancūzijos kulinarinių hitų. Dėl šios priežasties šios šalies sostinėje rasite daugybę puikių macarons kepyklėlių. Na, o užsukę į vieną iš jų, tikrai nudžiuginsite savo skonio receptorius.

Sūriai. Prancūzija neretai tituluojama pasaulio sūrių sostine, todėl viešėdami Paryžiuje negale praleisti progos paragauti įvairių rūšių sūrių. Vienais žymiausių Prancūzijos sūrių yra laikomi camembertas, brie, rokforas bei reblošonas.

Sraigės ir varlių kojelės. Jei esate gurmanas ir mėgstate išbandyti dar neatrastus skonius, paragaukite Prancūzijos virtuvės delikatesų – sraigių ir varlių kojelių.

Svogūnų sriuba. Ši sriuba yra tikra tradicinė prancūzų virtuvės legenda. Nors iš pirmo žvilgsnio šis patiekalas ne visiems gali pasirodyti skanus, tačiau tikrai nustebsite ypatingu ir gardžiu sriubos skoniu.

Kaip keliauti po Paryžių?

Pėsčiomis. Paryžius stebina įspūdinga architektūra, mažomis jaukiomis gatvelėmis, romantiška Senos upės pakrante ir žaliuojančiais parkais. Todėl, jei norite pajusti tikrąją miesto dvasią – vaikščiokite po jį pėsčiomis. Žinoma, viso Paryžiaus tik vaikščiodami tikrai neapeisite, tačiau centrinius objektus tikrai nesunkiai pasieksite eidami.

Viešuoju transportu. 

  • Metro. Paryžiaus metro yra greičiausias būdas keliauti po miestą. Požeminę metro sistemą sudaro 14 tarpusavyje sujungtų linijų, kuriomis greitai nuvyksite į ber kurį miesto kraštą. 
  • Traukiniai. Paryžiuje įrengtos 5 traukinių linijos, kurios turi net 250 stotelių. Todėl naudodamiesi šia transporto priemone taip pat lengvai ir greitai pasieksite reikiamus objektus. 
  • Autobusai. Keliauti po Paryžių taip pat galite ir autobusais. Kai kuriais atvejais, autobusais norimą objektą pasieksite greičiau, tačiau šių transporto priemonių venkite piko valandomis, kadangi galite užstrigti kamštyje.

Vienkartinio viešojo transporto bilieto kaina – 2.10 eur.

Pavežėjų paslaugos. Kaip ir daugelyje didžiųjų Europos miestų, taip ir Paryžiuje veikia Uber ir Bolt paslaugos.

Kelionė į Paryžių su AirGuru!

Net ir trumpas, vos kelių dienų, pabėgimas į Paryžių gali padėti pamiršti visus rūpesčius ir įpūsti naujų vėjų į jūsų kasdienybę. Todėl siūlome ilgai nelaukti ir trumpą pabėgimą kartu su AirGuru planuoti jau dabar!

Turite klausimų apie keliones? Susisiekite su mūsų komanda:

☎️ Telefonu: +370 (700) 22 820

📧  El. paštu: pagalba@airguru.lt

Norite matyti daugiau naujienų ir kelionių patarimų? Sekite mus FACEBOOKINSTAGRAM ir TIKTOK kanaluose!