dirbame 24/7
1
Orijaus kelionių atradimai ✈️

Europos Havajai – Madeira. Ką ten aplankė Orijus?

Madeira – amžinojo pavasario sala, kurioje kiekvienas atras savo rojaus kampelį. Tiek aktyvaus poilsio mėgėjai, tiek gamtos mylėtojai, tiek kokybiškų viešbučių ir gardaus maisto ištroškę keliautojai.

Jei ir jūs svajojate aplankyti žavingąją Portugalijos salą, AirGuru draugas, kelionių žurnalistas Orijus Gasanovas pasirengęs papasakoti, ką aplankė ir kokius įspūdžius patyrė keliaudamas po Madeirą. 

Ką Madeiroje aplankė Orijus?  

🌿 Funchalis

Pirmuoju keliautojo sustojimu tapo Madeiros sostinė – Funchalis. Anot keliautojo, tai viena žaliausių kada nors jo matytų sostinių. Taip pat šis miestas yra Cristiano Ronaldo gimtinė – futbolininkas čia gimė ir leido savo vaikystės dienas. O šiandien C. Ronaldo yra tapęs reikšmingu Madeiros turizmo objektu – jo vardu pavadintas oro uostas, stovi jo vardo viešbutis, kavinė, muziejus bei C. Ronaldo paminklas.

Funchalyje Orijus aplanke ir išbandė:  

Funchalio keltuvą. Viena populiariausių sostinės pramogų – keltuvu pakilti į Monte kalną. Per 20 minučių trunkančią kelionę galima išvysti kvapą gniaužiančias gamtos ir miesto panoramas.

Botanikos sodą. Užkilus į Monte kalną, rekomenduojama nepraleisti progos apsilankyti vienu gražiausių pasaulyje tituluojamame botanikos sode. Anot Orijaus, įžengus pro botanikos sodo duris, pasijuntama tarsi patekus į rojaus sodą.

Mercado dos Lavradores turgų. Legendiniame Funchalio turguje galima paragauti pačių netikėčiausių, niekur nematytų ir neragautų vaisių – banano ir pasifloro hibrido arba pomidoro ir pasifloro hibrido.

Tobogan rogutes. Tai atrakcija nuotykių ištroškusiems keliautojams! Įdomu, jog CNN televizija šias rogutes pavadino viena iš 7 kiečiausių transporto priemonių pasaulyje. 

🌿 Câmara de Lobos miestelis

Šis mažas pajūrio miestelis nuo seno garsėja giliavandene pabaisa iš Atlanto – juodosios kalavijos žuvimi, dar vadinama espada. Paragauti šios subtilios, tik naktimis žvejojamos žuvies galėsite kone kiekviename miestelio restorane.

🌿 Cabo Girao skardis

Madeiroje stūkso vienas aukščiausių pasaulyje skardžių, siekiantis net 589 metrus! Skardžio viršuje įrengta apžvalgos aikštelė, nuo kurios atsiveria pritrenkiantys vaizdai. Įdomu, jog apžvalgos aikštelės dugnas – stiklinis, todėl pasakiški vaizdai stebins ne tik horizonte, bet ir po kojomis.

🌿 Ribeira Brava miestelis

Senas žvejų kaimelis šiandien yra tapęs vienu populiariausių Madeiros kurortinių miestelių. Ši atostogautojų rojumi vadinama vieta turistus vilioja puikiais paplūdimiais, baseinais pajūryje bei jaukiomis pajūrio gatvelėmis.

🌿 Veu de Noiva krioklys

Išvertus į lietuvių kalbą šios vietos pavadinimas reiškia – nuotakos veliumas. Tikima, jog merginai įsiamžinus pasakiškoje krioklio panoramoje, per metus ji susiras mylimąjį ir ištekės. 

🌿 Paul da Serra plynaukštė

Turistų neatrastas lobis – Paul da Serra plynaukštė. Žaliuojantis, žmogaus rankos dar nepaliestas gamtos kampelis palieka neišdildomą įspūdį kiekvienam.

🌿 Porto Moniz miestelis

Madeiros pažiba – Porto Moniz miestelis, kuris turistus vilioja įspūdingais, prieš daugiau nei penkis milijonus metų išsiliejusios lavos suformuotais baseinais.

🌿 Pico do Arieiro kalnas

Nuo 1818 m. aukštyje įsikūrusios apžvalgos aikštelės atsiveria pasakiški vaizdai į kalnus ir salą supantį vandenyną. Į viršukalnę rekomenduojama pakilti tekant saulei, kadangi tuomet galima išvysti vaizdus, kurie ištirpdys jūsų širdį.

Nuo Pico do Arieiro viršukalnės taip pat prasideda vienas gražiausių kalnų takų,  kuris tęsiasi iki aukščiausios salyno vietos - Pico Ruivo.  

🌿 Santana miestelis

Jei mėgstate istoriją ir architektūrą, Orijus rekomenduoja nepraleisti apsilankymo unikaliame Santana miestelyje. Šis miestelis yra tarsi Lietuviškosios Rumšiškės, kur galėsite išvysti tipiškus senovinius madeirietiškus namelius. Jų šiame regione yra išlikę apie 200.

🌿 Ponta de São Lourenco pusiasalis

Labiausiai į rytus nutolęs Madeiros taškas, kurį iš visų pusių supa neaprėpiamas vandenynas. Šis žmogaus rankos dar nepaliesta kampelis žavi ir svaigina natūraliais gamtos vaizdais.

Kodėl Madeira verta aplankyt žiemos-pavasario sezonu?

🔆 Pavasaris – ištisus metus

Vidutinė oro temperatūra žiemos-pavasario mėnesiais Madeiroje sukasi apie 20 °C. Tai idealus oras klajoti po salą, atrasti unikalius gamtos kampelius ir mėgautis vaizdingomis panoramomis. Vienintelis pavojus šiais metų laikais – didesnė lietaus tikimybė.

🔆 Mažesnės turistų minios ir mažesnės kainos

Dėl mažesnių turistų srautų kainos Madeiroje nukrenta, tampa lengviau gauti staliuką populiariame restorane arba norimą viešbučio kambarį.

🔆 Malonesni vietiniai gyventojai

Vietiniai gyventojai pavyzdžiui, padavėjai, taksi vairuotojai ar gidai ne sezono metu dirba laisvesniu grafiku, patiria mažiau streso, todėl paprastai yra draugiškesni ir labiau atsipalaidavę.

Į Madeirą vykite su AirGuru!

Jei dievinate gamtą, jus vilioja pasakiškos pakrantės ir įspūdingo grožio kalnų žygiai, nedelsdami planuokite kelionę į Madeirą. Puikūs kelionių pasiūlymai į šią salą jūsų jau laukia AirGuru.lt puslapyje!

Jei turite klausimų apie keliones, susisiekite su mumis:

☎️ Telefonu: +370 (700) 22 820

📧  El. paštu: pagalba@airguru.lt

Norite matyti daugiau naujienų ir kelionių patarimų? Sekite mus FACEBOOK ir INSTAGRAM!