dirbame 24/7
1
Kelionių naujienos 🔔

Kalėdiniai miestai: ką aplankyti gruodžio mėnesį?

Kalėdinis laikotarpis – nuostabus metas, kuomet norisi puošti ne tik savo namus, bet ir kiemus ar gatves. O jeigu šventiškai pasipuošusi ir gyvenvietė ar netgi visas miestas, tuomet gražus laikotarpis bei nuostabus švenčių laukimas – tiesiog garantuotas. 

Įvairiuose Europos miestuose kasmet įkuriami Kalėdiniai miestai, kurie džiugina ne tik gyventojų bei turistų akis, bet ir skrandžius, siūlydami paragauti įvairių tradicinių ir vietinių skanumynų. Taip pat atsiranda galimybė įsigyti įvairių mugėse parduodamų suvenyrų. Tad kokiuose miestuose, Gruodžio mėnesį, įkuriamus Kalėdinius miestus, vertėtų aplankyti?

Kopenhaga, Danija

Kalėdinė eglė, įvairios dekoracijos bei lemputės, šventinis džiaugsmas, įvairūs žaislai ir keraminiai dirbiniai, mezginiai - visa tai geriausiai apibūdina kasmet Kopenhagoje vykstančią Kalėdinę mugė. Šiame mieste rasite netgi ne vieną mugę, tačiau pati svarbiausia įsikūrusi Tivolio soduose - vietiniai šį Kalėdinį turgų vadina plakančia Kopenhagos širdimi. Čia Jūsų taip pat laukia ir įvairios šventinės pramogos - tamsoje besisukantis apšviestas apžvalgos ratas, čiuožyklos bei kitokios linksmybės.

Niurnbergas, Vokietija

Jeigu dievinate tvarumą bei žemei draugiškus sprendimus, tuomet Niurnbergo Kalėdinė mugė – ta vieta, kurią Jums reikėtų aplankyti, kadangi ekologijos prasme šis miestas tiesiog nepralenkiamas. Netgi visi čia dirbantys karšto vyno pardavėjai prekiauja tik daugkartinio naudojimo puodeliais, taip vengami energijos švaistymo bei daugybės vienkartinių indų. Tačiau neapsigaukite manydami, kad čia trūksta Kalėdinių lempučių ar kitokių papuošimų. Niurnbergo Kalėdinėje mugėje, vaikštant tarp ryškių eglės papuošimų, kabančių angelų ir spalvotų žvaigždžių, tiesiog neįmanoma negrįžti į vaikystę ir nuostabų švenčių laukimą!

Zalcburgas, Austrija

Zalcburgas puoselėja tradicijas ir stengiasi išlaikyti autentiškumą, tad jeigu Jums įdomu, kaip Kalėdinės mugės vyko ir atrodė anksčiau, nepraleiskite progos apsilankyti šiame mieste. Kalėdinėje mugėje Jūsų laukia turgaus prekystaliai, kurie atrodo taip pat, kaip buvo pastatyti XV amžiuje. Kol leisite laiką Kalėdinėje mugėje, galėsite girdėti skambant įvairias gyvai atliekamas Kalėdinės giesmes bei išvysti gyvo garso koncertus. Zalcburge vykstančioje Kalėdinėje mugėje prekiautojams svarbu ne tik parduoti, bet ir užtikrinti kokybę, todėl čia galėsite įsigyti rankomis megztų kojinių, pirštinių, šalikų ir kitokių, širdžiai mielų dalykų. 

Londonas, Anglija

Kalėdinės mugės Londone vyksta Trafalgaro ir kitose aikštėse bei parkuose. Čia Jūsų laukia prekybininkai, kurie siūlo įsigyti įvairias Kalėdines dovanas, rankų darbo gaminius, maistą, gėrimus, šventines dekoracijas. Dėl čia vykstančių Kalėdinių šviesų parodų ir įspūdingų įrengiamų čiuožyklų, Kalėdinė mugė čia patraukia daugybę turistų kiekvienais metais. Na, o gera nuotaika čia taip pat garantuota, kadangi kiekvienais metais Londone šventinių laikotarpiu rengiama begalė įvairių Kalėdinių koncertų, šviesų įžiebimas įvairiose vietose bei kitokio pobūdžio šventinės pramogos.

Praha, Čekija

Sakoma, kad Praha Kalėdiniu laikotarpiu – vienas gražiausių vaizdų žmogaus akiai. Lankantis šventinėje mugėje, Jūsų lauks karštas vynas ir punšas, švieži blynai, meduoliai, kaštainiai bei įvairūs vietiniai patiekalai, tokie, kaip ką tik ant grotelių iškeptos dešrelės. Na, o jeigu norėsite ką nors įsigyti, galėsite rinktis tarp įvairių amatininkų dirbinių, kitokio pobūdžio rankdarbių, naminių saldumynų.. Prahos Kalėdinė mugė ypač tinkama keliaujant su vaikais, kadangi Senamiesčio aikštėje visuomet laukia įvairūs gyvūnėliai: avys, ožkos ir asilai. 

Budapeštas, Vengrija

Budapešto Kalėdinėje mugėje Jūsų laukia įvairūs maisto ir rankdarbių kioskeliai. Vietiniams itin svarbu, kad šventiniu laikotarpiu mieste tvyrotų gera nuotaika ir energija, todėl čia vyksta įvairūs gyvo garso pasirodymai, įrengiamos čiuožyklos bei papuošiama eglė, mieste gausu įvairių dekoracijų. Kalėdinę mugę rasite pačiame miesto centre.

Viena, Austrija

Viena Kalėdiniu laikotarpiu tiesiog spindi ryškiausiomis, it iš pasakų, šviesomis. Ant įspūdingo dydžio rūmų kabantys varvekliai šiam miestui suteikia dar daugiau didingumo. Jeigu esate švenčių mylėtojas, tuomet šis miestas – kaip tik Jums. Siaurose senamiesčio gatvelėse Jūsų lauks daugybė kalėdinių turgelių, kurių prekystaliai tiesiog lūžte lūžta nuo įvairiausių amatininkų dirbinių, tokių, kaip, pavyzdžiui, naminis muilas ar mediniai žaislai. Karštas vynas ir kepti kaštonai – idealus combo Jūsų vakarui Vienos Kalėdinėje mugėje.

Kelnas (Kiolnas), Vokietija

Kelnas tiesiog kvieste kviečia aplankyti miesto centre esantį Kalėdinį turgų, kuris išskirtinis dėl savo dydžio. Tačiau šiame Vokietijos mieste taip pat rasite ir kitus, šiek tiek mažesnius Kalėdinius miestelius, tačiau ne ką prastesnius! Kelne Jūsų taip pat laukia nepaprasto grožio dekoracijos: begalė mirksinčių šviesų ir lempučių, kabančių virš galvos, žvaigždžių ir angelų! Vykdami nepamirškite pasiimti pačiūžų, kadangi čia Jūsų laukia įrengtos lauko čiuožyklos.

Neabejojame, kad Lietuvoje vykstančios Kalėdinės mugės – taip pat vertos dėmesio, tačiau laikas aplankyti ir kitus Europos miestus! Kreipkitės jau dabar ir mes padėsime suplanuoti pačią geriausią šventinio laikotarpio kelionę:

☎️ Telefonu: +370 (700) 22 820

📧  El. paštu: pagalba@airguru.lt

Norite matyti daugiau naujienų ir kelionių patarimų? Sekite mus FACEBOOK ir INSTAGRAM!