Svajonėmis apipintas Changi oro uostas jau įtrauktas į sąrašą – check! ✅ Bet Singapūras aprėpia kur ką daugiau. Tai miestas-valstybė, kuris atrodo lyg atkeltas iš ateities. Bet tuo pačiu slepia ir istorinius, kultūrinius lobynus.
Jau minėjau, kad, jei persėdimas trunka ilgiau nei 5 valandas, Singapūro Changi oro uostas siūlo nemokamą ekskursiją po miestą. Tačiau 5 valandos – ganėtinai trumpas laiko tarpas. Singapūrui verta skirti mažiausiai 2 dienas, nes čia tikrai yra ką pamatyti.
Gera žinia: Singapūre ekskursijos suorganizuotos nepriekaištingai – galima šokti į Hop-on Hop-off autobusą, kuris kursuoja po įspūdingiausias vietas. Keliaujant galima išgirsti nemažai įdomių faktų, o jei mokėti už pramogą nesinori... visada galima nusirašyti stoteles. 😃 Papasakosiu apie kelis sustojimus, kurie privers išsižioti iš nuostabos!
Viešbutis Marina Bay Sands laikomas Singapūro vizitine kortele. Tai legendinis viešbutis su laivo formos stogu, kuriame įsikūręs garsusis infinity baseinas. Deja, jei nesate viešbučio svečiai, pasipliuškenti jame nepavyks, bet pakilti į SkyPark apžvalgos aikštelę ir pamatyti visą miestą iš paukščio skrydžio niekas nedraudžia. Už maždaug 20 eurų galima pasikelti į 57 aukštą ir pasigrožėti futuristiniu Singapūro panoramos vaizdu.
Vos už kelių žingsnių nuo Marina Bay Sands rasite Gardens by the Bay. Tai ne šiaip parkas, o futuristinė ekosistema, kurioje stūkso milžiniški „Super Trees“ – 25-50 metrų aukščio dirbtiniai medžiai, kurie naktį virsta įspūdingu šviesų ir muzikos šou „Garden Rhapsody“. Šis šou kiekvieną vakarą vyksta nemokamai, tačiau už papildomą sumą galima išmėginti ir kitas pramogas, pavyzdžiui:
Svarbu: ekspozicijos atrodo skirtingai ryte ir vakare. Anksti ryte būna mažiau žmonių, tvyro natūrali šviesa, vakare viskas atrodo kiek labiau mistiškai.
Singapūras nėra didelis miestas, bet neverta apsigauti – jis padalintas į tiek skirtingų zonų, kad, atrodo, imi keliauti po mini pasaulį. Čia kiekvienas rajonas turi savo unikalų charakterį, kvapus, spalvas ir net žmonių tempą.
Marina Bay – nublizginta Singapūro dalis. Ją aplankęs, dažnas keliautojas vyksta į Chinatown, kuriame (turbūt esate girdėję) įsikūręs pigiausias Michelin restoranėlis. Jį rasite Maxwell Food Centre – čia driekiasi eilės norinčiųjų paragauti Tian Tian Chicken Rice (šį patiekalą Gordonas Ramsay pripažino geriausiu pasaulyje!)
Toliau keliamės į Little India, kur spalvos ir kvapai dar aitresni. Gatvės pilnos ryškių fasadų, seni kolonijiniai pastatai nudažyti oranžine, rožine, mėlyna spalvomis, o kiekvienas kampas kvepia prieskoniais bei jazminais. Čia vis kas nors stabteli suvalgyti samosos ir vėl dingsta minioje. Net jei nežinai, kur eini – Mažoji Indija pati tave kur nors nuves... Veikiausiai į Tekka Centre, kur galima paskanauti autentiško biryani, masala dosa ar tandoori vištienos už mažiau nei 5 eurus.
Dar vienas perlas? Kampong Glam, arba tiesiog Arabų kvartalas. Čia pasijunti lyg pasakoje iš „Tūkstančio ir vienos nakties“ – didingi auksiniai mečečių kupolai, siaurutės gatvės, kur smilkalų kvapas maišosi su turkiškos kavos aromatu, o kiekvienas pastatas atrodo tarsi meno kūrinys. Vos už kelių žingsnių nuo istorinės mečetės – spalvingiausia Singapūro gatvė. Haji Lane yra tarsi meno galerija po atviru dangumi. Ryškūs grafičiai, instagraminės vietos, bohemiškos kavinės, butikų parduotuvėlės, alternatyvūs barai...
...Tačiau ir tai dar ne viskas. Singapūras yra paruošęs dar daugiau netikėtumų!
Tiems, kas užsinori pamiršti esantys didmiesčio širdyje, keliauja į Sentosa salą, kuri primena teminį parką po atviru dangumi. Į ją galima nuvažiuoti taksi, autobusu, o galima ir... keltuvu virš miesto. Taip taip, keltuvu! Kelionė Singapore Cable Car suteikia galimybę pakilti virš miesto stogų, stebėti dangoraižius iš viršaus ir nusileisti tiesiai į pramogų pasaulį.
Sentoso saloje galima rasti visko – nuo Universal Studios Singapore atrakcionų parko iki S.E.A. Aquarium – vieno didžiausių akvariumų pasaulyje, į kurį atgabenta daugiau nei 100 000 jūros gyvūnų. Trokštantys poilsio paplūdimyje ras ir tai: galima rinktis iš Siloso, Palawan bei Tanjong poilsio vietų. Vieni labiau skirti šeimoms, kiti – vakarėlių mėgėjams ar ramybės ieškotojams.
Ieškantiems naktinio gyvenimo rekomenduojama aplankyti vakarėlių epicentrą Clarke Quay – čia yra ir prabangių rooftop barų (pvz., „1-Altitude“), ir paprastesnių pub'ų, ir barų su gyva muzika ar šokių aikštelėmis po atviru dangumi.
Čia įsikūręs ir Zouk – legendinis naktinis klubas, kuris net kelis kartus pateko į geriausių pasaulio klubų sąrašus. Nuo house iki techno, nuo R&B iki eksperimentinio electro. Paminėtina ir Level33 – aukščiausiai pasaulyje įsikūrusi urbanistinė craft alaus darykla. Ji įrengta Marina Bay Financial Centre pastate ir leidžia pasigėrėti nepriekaištinga panorama. Mėgstantiems mistiką galimai patiks baras Bar Stories, kuriame... nėra meniu. Tereikia pasakyti, ką mėgsti (saldžiau, rūgščiau, vieną kitą ingredientą), ir barmenas sukurs gėrimą nuo nulio.
Nors Singapūras dažnai minimas kaip tvarkos ir taisyklių sostinė (rimtai, čia net kramtomos gumos istorija verta atskiro trilerio), jame galima ir atsipalaiduoti. Tai miestas-valstybė, kuri, atrodo, turi visko po truputį. Tik nepamirškite šiukšlės įmesti į šiukšliadėžę, ir viskas bus gerai. 😉
Daugiau įspūdžių Instagram @ausrinekeliauja