1
Naudingi patarimai 👌

Atostogos Turkijoje: ką turėtum žinoti prieš keliaujant?

Turkija – viena labiausiai pamėgtų lietuvių kelionių krypčių. Ir nors šią šalį dažniausiai siejame su „viskas įskaičiuota“ poilsiu ir ilgomis atostogomis prie baseino, Turkija siūlo daug daugiau. Ilga valstybės istorija mena dar Antikinės Graikijos laikus ir Trojos legendas, tad Turkijoje gausu apie juos liudijančių architektūros lobių. Gamtos mylėtojai taip pat čia atras unikalių kraštovaizdžių,kurių įvairovė tikrai nustebins. O puikiai išvystytas turizmo sektorius ir nuostabūs paplūdimiai leis atostogomis gerėtis su visa šeima. Dar smagiau, jog šalyje platus kurortų pasirinkimas, tad sau tinkamą ras kiekvienas.

Valiuta: Turkijos lira (1=0,05 eur)
Kalba: turkų. Anglų ir rusų tik kurortinėse vietose.
Sostinė: Ankara
Populiacija: 84,78 milijonai
Plotas: 783 562 km²
Klimatas: Vasarą vidutinė temperatūra svyruoja nuo 25°C iki 35°C

Transportas

Antalijoje – Antalyakart
Alanijoje – Alanya Kentkart
Įsigyti bilietus galima programėlėse arba parduotuvėse, kioskuose, stotyse ir oro uoste.

Visoje šalyje Dolmuş – mini autobusiukai, kursuojantys visoje Turkijoje:

 • Kaina priklauso nuo atstumo, mokama vairuotojui
 • Dolmuş veikia taksi principu, sustoja bet kurioje vietoje
 • Autobusai važiuoja tik surinkę pakankamai keleivių

Taksi:

 • Keliaukite tik licencijuotais geltonais taksi;
 • Visada stebėkite, ar įjungtas taksometras;
 • Visada pasitikrinkite, ar kaina, pateikta eurais, sutampa su liromis.

Kurortai/regionai

Antalija

Vienas populiariausių Turkijos kurortų, garsėjantis dailiais paplūdimiais ir įspūdinga gamta. Antalija ypač tinkama mėgstantiems derinti ramų poilsį su renginiais, nes miestas tiesiog alsuoja kultūra. Čia įsikūrę daugybė parduotuvių, kavinių, restoranų, barų, tačiau tikra yra ką nuveikti ir istorijos gerbėjams, ir šeimoms, ieškančioms ramaus poilsio gamtos apsuptyje.

Istorijos megėjams

Norintiems poilsį paplūdimyje paįvairinti trumpomis ekskursijomis į istorinius objektus Antalija tikrai turi ką pasiūlyti. Pats kurortas puikuojasi savo istoriniu palikimu, žyminčiu čia gyvenusias skirtingas kultūras. Nuo miesto centro visai ne daug nutolę žymiausi objektai – Imperatoriaus Hadriano vartai bei 13 amžių menanti Yvli mečetė. O susiruošę į kelių valandų išvyką šiek tiek už kurorto
ribų, atrasite kvapą gniaužiančiu antikinių miestų griuvėsius, kurie čia stūkso dar nuo Romos imperijos laikų.

Poilsis gamtoje

Antalijos regionas garsėja itin gražiais gamtos kraštovaizdžiais. Vien deginantis smėlėtuose paplūdimiuose (kurių Antalija turi pačių įvairiausių) atsiveria nuostabūs kalnų peizažai. Itin keliautojų mylimi yra Lara bei Konyaalti paplūdimiai, o žydriausio vandens ieškantiems rekomenduojamas Kaputas paplūdimys. Tačiau paplūdimiai – tikrai ne viskas, kuo džiaugiasi Antalija.
Kurortą supa regioniniai parkai, jų pasididžiavimas – Aukštutiniai Duden kriokliai.

Visai šeimai

Atostogos su vaikais Antalijoje tikrai bus turiningos visiems šeimos nariams. Istorinė Antalijos pakrantė su daugybe tradicinių parduotuvėlių, kavinių bus puikiausias pasirinkimas šeimos pasivaikščiojimams, o visai netoliese esantis Karaalioglu Parkas leis atsitraukti nuo miesto šurmulio. Žinoma, mažiesiems keliautojams labiausiai įsimins išvyka į teminį „Land of legends“ vandens
atrakcionų parką, kuriame veiklos rasti galės ir vyresnieji.

Antalijoje veikia UBER.

Top lankytojų įvertinti restoranai Antalijoje:

1. Ayar Meihanesi
2. Yemenhli Meyhanesi
3. Dikkat Et
4. Can Can
5. Nasreddin

Alanija

Antalijos regione esantis Alanijos kurortas keliautojų lankomas visus metus, nes maudymosi sezonas būtent šiame mieste yra pats ilgiausias – maudytis galima jau balandį! Dėl įspūdingo kraštovaizdžio ir istorinio palikimo Alanija pretenduoja į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Kvepiantys sodai, žydros pakrantės ir geras oras – pats geriausias atostogų planas!

Istorijos mėgėjams

Alanijoje gausu turkų seldžiukų laikų paveldo. Kurortas puikuojasi virš miesto iškilusia istorine pilimi, pastatyta dar 13 amžiuje. Tais laikais jos užimama teritorija siekė net 10 hektarų, o šiandien išlikusios dalys apsuptos kalnų vaizdų vis dar žavi keliautojus. Kitas būtinas pamatyti seldžiukų statinys – istorinė Alanijos prieplauka, kurioje dabar įkurtas jūros muziejus. O jei norisi nukeliauti į
dar senesnius laikus – vos už 20 kilometrų nuo Alanijos stūkso antikinio Syedros miesto griuvėsiai, primenantys, jog kadaise Alanijos teritorija buvo Romos imperijos dalis.

Poilsis gamtoje


Žinoma, visų pirma, Alanija žavi savo turkio spalvos vandeniu ir paplūdimiais. Žymiausias iš jų pavadintas Kleopatros vardu, pasak legendos, paplūdimys ir buvo dovana garsiajai Egipto karalienei. Verta aplankyti ir Portakal ar Damlatas paplūdimius, kurie nei kiek nenusileidžia savo grožiu. Vis dėlto, pats įspūdingiausias gamtos šedevras šiame regione yra Sapadero kanjonas, nutolęs nuo Alanijos kurorto apie 40 kilometrų. Aukštos uolos, kriokliai ir egzotiška žaluma tikrai verti dienos išvykos.

Verta žinoti: iki Sapadero kanjono galima nuvykti tik taxi.

Visai šeimai

Ieškantiems aktyvesnių pramogų ar tiesiog poilsio gamtoje su vaikais Alanija turi patį tinkamiausią pasiūlymą. Nors pagalvojus apie Turkiją, iškart įsivaizduojame jūrą, labai įdomu apsilankyti prie Dim upės, tekančios už 15 kilometrų nuo Alanijos. Kalnų upės vanduo yra gaivinantis ir vėsus net karščiausią dieną, krante įrengti baseinai, vandens čiuožyklos, šviežios žuvies restoranai, galima išsinuomoti plaustus. Vos už kelių kilometrų rasite ir Dim urvą, kuris tituluojamas vienu gražiausiu visoje šalyje.

Top lankytojų rekomenduojami restoranai Alanijoje:

1. Oztat kebap
2. ALATÜRKA
3. Pasha et Balik
4. Taksim Tunel
5. Chefmetin Monlightrestaurant and steakhouse

 

Kemeras

Kemeras – jaukus kurortinis miestelis Antalijos regione. Apsuptas dantytų kalnų, pušynų ir apelsinmedžių sodų šis kurortas idealiai tinka ramioms, svajingoms atostogoms. Vis dėlto, neapsigaukite, čia tikrai yra, ką veikti! Skaidrus vanduo ir dailūs kraštovaizdžiai Kemere susijungia su egzotiška kultūra – kavinukės, turgūs ir barai palaiko miesto šurmulį. O aplink kurortą daugybė istorinių objektų, kurie puikiai tinka dienos išvykoms, jei pabosta gulėti paplūdimyje!

Istorijos gerbėjams

Istorijos mėgėjų ar visų, poilsį paplūdimyje bent dienai į pažintinę išvyką iškeisti norinčių, Kemeras tikrai nenuvils. Vos už 15 kilometrų nuo kurorto centro stūkso antikinio senovės graikų bei romėnų miesto Phaselio griuvėsiai, kuriuos skalauja žydras jūros vanduo. Šiek tolėliau įsikūręs ir kitas antikinis miestelis – Olimpos. Visai šalia jo galima apžiūrėti ir ypatingą, šventa laikytą vietą Yanartas (kitaip Chimaera), kurioje dėl buvusio ugnikalnio išleidžiamų dujų dega „amžinoji“ ugnis.

Poilsis gamtoje

Kemero kurortas ir pats yra apsuptas gamtos – kalnų, pušynų vaizdai sukuria nuostabų peizažą. Patys populiariausi paplūdimiai miestelyje yra Kemero ir Moonlight paplūdimiai su turkio spalvos vandeniu. Tačiau tai ne vienintelis gamtos objektas Kemero apylinkėse – didžiausią įspūdį paliks keliolika kilometrų nuo kurorto nutolęs Göynük kanjonas. Uolos, kalnų upės ir kriokliai – visa tai atims žadą.

Visai šeimai

Jei keliaujate kartu su vaikais, Kemeras yra puikus pasirinkimas. Itin turininga veikla visai šeimai pačiame mieste yra Yörük Parkas – muziejus po atviru dangumi, kuriame galėsite stebėti tradicinį vietinių gyvenimą ar paragauti tikros turkiškos virtuvės šedevrų. Abejingų mažųjų nepaliks ir už 10 kilometrų įsikūręs didžiulis dinozaurų parkas bei ekstremaliausias Turkijoje vandens parkas Dolusu. 

Top keliautojų rekomenduojami restoranai Kemero mieste:

1. Lavash Kebab House
2. Kitchen
3. Arikanda restaurant
4. Pasa Kebap salonu
5. Panorama restaurant

Sidė

Sidė – jaukus kurortas, dar visai neseniai buvęs žvejų miesteliu. Dėl nedidelio dydžio poilsis šiame kurorte bus ramus ir romantiškas, bet tikrai nenuobodus – čia rasite ir daugybę kavinukių, restoranų, parduotuvių miesto šurmuliui priminti! Pasideginti saulutėje mėgstančių keliautojų Sidė tikrai nenuvils, nes jos paplūdimiai garsėja itin aukšta kokybe ir puikia priežiūra. O kai poilsis paplūdimyje nusibos, kviečiame apsižvalgyti po Sidės apylinkes – čia gausu gamtos stebuklų ir antikinio palikimo, kurio didybė tiesiog gniaužia kvapą.

Istorijos gerbėjams

Sidės kurortas ypatingas tuo, jog daugybė istorinių objektų yra tiesiog pačiame miesto senamiestyje, nebūtina niekur toli vykti. Kelionė laiku Sidėje prasideda nuo 16000 vietų Senovės romėnų amfiteatro, siekiančio 2-ąjį amžių po Kristaus. Didelį įspūdį istorijos gerbėjams padarys ir žymioji korintinė Apollo šventykla bei antikinis akvedukas, Senovėje gabenęs vandenį net 40 kilometrų, o dar giliau į archeologiją pasinerti norinčius kviečia Sidės Arheologijos muziejus, įkurtas buvusiame romėnų vonių komplekse.

Poilsis gamtoje

Kaip ir visa Turkijos pakrantė, Sidė pirmiausia žavi savo žydru vandeniu ir smėlėtais paplūdimiais. Čia jie pasižymi gan sekliomis pakrantėmis, tad yra itin tinkami poilsiui su vaikais. Vienas tokių – Kumkoy paplūdimys su krištolo švarumo vandeniu. Kitas netoli centro įsikūręs Sorgun paplūdimys apdovanotas Mėlynosios vėliavos apdovanojimu. Vis dėlto, pats didžiausias gamtos objektas
yra maždaug už 40 kilometrų stūksantis Žaliasis kanjonas su aukštomis uolomis, kalnais ir smaragdiniu ežeru, primenančiu Indonezijos kraštovaizdžius.

Su vaikais

Visi mažieji poilsiautojai Sidėje tikrai suras turiningos veiklos. Puiki išvyka visai šeimynai – „Land of Legends“ atrakcionų parkas Beleko vietovėje, dažnai lyginamas net su garsiuoju Disneyland‘u. O jei vykti 40 kilometrų atrodys per toli, visai šalia Sidės kurorto įsikūręs „Discovery park“ leis iš arti apžiūrėti egzotinius gyvūnus bei pasivaikščioti tarp dinozaurų skulptūrų.

Top keliautojų rekomenduojami restoranai Sidės mieste:

1. Kamer OcakbasI Restaurant
2. TWINS Restaurant Bar
3. Taş Konak Restaurant
4. Q Beach Restaurant & Lounge
5. Karadeniz Balikcisi Side

Bodrumas

Bodrumas – kurortas Turkijos vakaruose, garsėjantis įspūdinga istorija ir vaizdingais peizažais. Būtent šiame mieste prieš daugiau nei du tūkstančius metų buvo pastatytas vienas iš 7 Pasaulio stebuklų – Halikarnaso mauzoliejus. Nuo tų laikų miestas turėjo daugybę skirtingų šeimininkų, kas iki šiol matoma jo architektūroje. Šiandien Bodrumo kurortas kviečia grožėtis žydromis pakrantėmis ir atsipalaiduoti daugybėje kavinių, restoranų, barų.

Istorijos gerbėjams

Nors Halikarnaso mauzoliejaus griuvėsiai yra labai unikali vieta, tai tikrai ne vienintelis istorinis objektas, kūrį būtina aplankyti Bodrume. Kurortas puikuojasi ir pilimi, pastatyta Viduramžių riterių iš Europos, dabar įtraukta į UNESCO paveldo sąrašą. Taip pat Bodrume yra ir Senovės romėnų paveldo – mieste stūkso antikinis amfiteatras, nuo kurio atsiveria nuostabūs vaizdai.

Poilsis gamtoje

Šio kurorto gamtovaizdis – aukštos uolos, apelsinmedžių sodai ir krištolinis, žydras vanduo. Bodrumo paplūdimiai yra labai įvairūs, tačiau visi tinkami nuostabiam poilsiui. Itin skaidriu vandeniu garsėja Yahsi ir Bodrum Yali paplūdimiai – pastarasis yra ypač mylimas vietinių. Įdomu aplankyti ir Aspat paplūdimį – vieną iš nedaugelio natūralų, nepaliestą, su palmėmis ir olomis, nuo kurių drąsiausi poilsiautojai gali šokinėti į žydrą vandenį.

Su visa šeima

Atostogaujantiems su atžalomis Bodrumas taip pat puiki vieta. Aplink kurortą nedideliu atstumu yra išsidėstę net keli vandens atrakcionų parkai. Patys keliautojų mėgstamiausi – “Aquapark Dedeman” bei “Pirates inn Cactus Aquapark”. O jei norisi dieną praleisti ramiau, Bodrumas garsėja savo istoriniais malūnais, nuo kurių labai gražu stebėti saulėlydį piknikaujant su šeimyna ar
antrąja puse.

Top keliautojų rekomenduojami restoranai Bodrumo mieste:
1. Konya Ugurlu
2. Alfiemoons
3. OTANTIK OCAKBASI KEBAB,STEAK&GRILL HOUSE
4. Demeter Bar & Restaurant
5. Sultan Bahçe Restaurant

Atsakymai į dažniausiai užduodamus klausimus


1. Ar yra galimybė užsisakyti ekskursijas su grupe?

Taip, jas organizuoja kelionių organizatoriai (TezTour, Novaturas ir kiti). Nuvykus viešbutyje vyksta susitikimas su gidu, papasakojama apie visus pasirinkimus. Už ekskursijas atsiskaityti galima tik grynaisiais pinigais.


2. Kuo skiriasi AI ir UAI maitinimo tipai?

AI - all inclusive (viskas įskaičiuota) tipas. Tai reiškia pusryčiai, pietūs ir vakarienė, alkoholiniai ir kiti vietiniai gėrimai. UAI - ultra all inclusive (ultra viskas įskaičiuota) tipas. Dažniausiai tai reiškia, jog prie visko, kas priklauso AI
tipui dar pridedami ir importiniai gėrimai, šviežios sultys, kava. Galimai paslaugos teikiamos ilgesnį dienos laiką. Vis dėlto, kiekvieno viešbučio taisyklės gali šiek tiek skirtis, tad visada verta pasiklausti registratūroje.


3. Ar kurorte yra maisto prekių parduotuvių?

Taip, dažniausiai nedidelių parduotuvių būna šalia viešbučių, o tolimesnes
(didesnes) galima pasiekti taksi ar kitu viešuoju transportu.


4. Ar reikia vizos?

Ar svarbus paso galiojimo laikas? Vizos vykstant į Turkiją nereikia. Tačiau pasas privalo galioti dar bent 6 mėn. po
grįžimo datos.


5. Ar Turkijoje galima derėtis dėl kainų? Ar būtinos liros?

Tikrai taip, galima drąsiai derėtis dėl bet kokių lauko prekybos prekių, vietinėse parduotuvėlėse ar net taksi. Dėl lirų - kurortuose ir turistinėse vietose dažnai galima atsiskaityti ir eurais ar doleriais.

6. Ką parsivežti iš Turkijos?

 • Turkiška kava
 • Keramikos dirbiniai
 • Kilimai
 • Turkiški saldumynai
 • Prieskoniai