dirbame 24/7
1
Įkvėpimui 💡

Ką parsivežti iš Turkijos? 🧿

Planuojate kelionę į Turkiją ir norite parsivežti dalelę šios nuostabios šalies į savo namus, galbūt nustebinti išskirtiniais suvenyrais artimuosius, draugus ir kolegas? Ši šalis garsėja turtinga istorija, gyvybinga kultūra, kvapą gniaužiančiais kraštovaizdžiais. Nenuostabu, kad čia galima įsigyti unikalių suvenyrų, skanėstų, rankų darbo gaminių ir kitų smulkmenų. Taigi, lauktuvės iš Turkijos gali būti įvairios – pristatome populiariausius suvenyrus, kuriuos galite parsivežti iš artėjančių atostogų Turkijoje.

Turkiški gardėsiai 🍬

Šioje šalyje labai populiarus saldumynas – lukumas. Tai yra spalvotos želė gabaliukai, pabarstyti cukraus pudra, jie taip pat gali būti įdaryti riešutais. Puiki dovana tiems, kurie mėgsta saldumynus! Lukumo galima įsigyti turguje, maisto prekių parduotuvėse, taip pat ir oro uoste.

Prieskoniai 🌶️

Šalies turguose, pavyzdžiui, garsiajame Stambulo prieskonių turguje, gausu ryškių ir kvapnių prieskonių. Žagrenis (turk. sumac), šafranas ir turkiški raudonieji pipirai – vieni iš populiariausių turkiškų prieskonių, pagardinančių bet kokį patiekalą. Čia taip pat galima įsigyti labiau mums žinomus prieskonių mišinius arba atskiras jų rūšis, pavyzdžiui, raudonėlį ir kuminą.

Arbata 🍵

Turkijos kultūroje arbata ir kava užima ypatingą vietą. Lauktuvės iš Turkijos, pavyzdžiui, tradicinis turkiškas arbatos rinkinys arba cezve (kavos puodelis), visada primins kelionę į Turkiją ir gali tapti puikia dovana. Jei norite patirti pilną įspūdį, ruošiant gėrimą pridėkite turkiškos kavos ar arbatos lapelių.

Kilimai 🛋️

Šalis garsėja rankų darbo kilimais, kuriuos galima kloti ant žemės ar naudoti kaip dekoraciją. Šie kilimai žinomi dėl savo sodrių spalvų ir išskirtinių raštų, tad taps puikia namų puošmena. Įsigijus kilimą galima taip pat užsisakyti siuntimo paslaugas, tad nereikės rūpintis transportavimu ir jaudintis dėl užimamos vietos lagamine.

Smulkmenos 🧿

Lauktuvės iš Turkijos nebūtinai turi būti praktiškos, galima įsigyti ir įvairių smulkmenų prisiminimui. Viena iš jų – Fatimos arba turkiška akis. Tai yra plokščias stiklinis suvenyras, kuriame mėlyname fone pavaizduota akis. Tikima, kad ši akis apsaugo nuo nelaimių, pritraukia sėkmę ir padeda išsipildyti norams. Šių talismanų galima įsigyti beveik kiekvienoje suvenyrų parduotuvėje.

Nepamirškite derėtis 🤑

Derybų menas yra svarbi apsipirkinėjimo Turkijos turguose dalis. Derėtis čia įprasta perkant bet kokias lauktuves iš Turkijos, suvenyrus ir kitus smulkius daiktus. Kaip derėtis savo naudai ir prekes įsigyti patrauklesne kaina? Visų pirma, išsiaiškinkite, kiek norima prekė kainuoja skirtingose prekyvietėse. Vėliau nuspręskite, kiek esate pasiruošę mokėti už norimą prekę. Pardavėjui pasakius kainą, pasiūlykite perpus mažiau, o jei norite įsigyti kelis daiktus, prašykite nuolaidos. Verta turėti omenyje, kad derybos neįpareigoja pirkti ir visuomet galima padėkoti pardavėjui ir išeiti. Pasitaiko atvejų, kai toks elgesys padeda derybose ir pardavėjas pasiūlo dar mažesnę kainą.

Kelionės į Turkiją

Kelionė į Turkiją su AirGuru!

Pristatėme lauktuves iš Turkijos, kurios džiugins ne tik artimuosius, draugus ir bendradarbius, bet ir taps puikiu atostogų prisiminimu. Beliko suplanuoti kelionę ir mėgautis nepamirštamu poilsiu! Nedvejokite ir kreipkitės į AirGuru komandą!

☎️ Telefonu: +370 (700) 22 820

📧  El. paštu: pagalba@airguru.lt

Norite matyti daugiau naujienų ir kelionių patarimų? Sekite mus FACEBOOK ir INSTAGRAM!

Kiek trunka skrydis į Turkiją?

Tiesioginis skrydis į Turkiją iš Vilniaus trunka apie 3 val.

Kiek turi galioti pasas skrendant į Turkiją?

Pasas turi galioti ne trumpiau nei 150 dienų nuo atvykimo į Turkiją datos. Daugiau informacijos galite rasti čia.

Kada keliauti į Turkiją?

Geriausia keliauti į Turkiją nuo balandžio iki spalio mėnesio.