dirbame 24/7
1
Kelionių naujienos 🔔

Marokas – ką čia įdomaus atrado Orijus?

Marokas garsėja savo spalvomis, nuostabia gamta, įdomia kultūra ir įsimintinais skoniais bei kvapais. Ši valstybė, įsikūrusi Šiaurės vakarų Afrikoje – gniaužia kvapą ir įspūdį palieka ilgam laikui. Ar žinote, kad Marokas yra net dešimt kartų didesnis negu Lietuva?

Žymus keliautojas, nuotykių ieškotojas ir AirGuru geriausias draugas, keliaujantis tris šimtus dienų per metus, Orijus Gasanovas, taip pat nepraleido progos apsilankyti šioje šalyje ir viską pamatyti savomis akimis. Tad iš arčiau susipažinkime su tuo, ką įdomaus Maroke atrado Orijus?

Medžiai, kuriuose isitaisiusios ožkos ir miestai, kuriuose rašomos dainos, taip pat vietos, kuriose filmuojami filmai ir serialai (čia buvo filmuojamas vienas garsiausių serialų „Sostų karai”, filmas „Karibų jūrų piratai” ir kt.), meilės slėnis - būtent taip keliautojas Orijus apibūdina įspūdingąjį Maroką.

Pamatykite vaizdus, kuriais kelionės metu dalinosi Orijus: 

Kurortai prie vandenyno

Esauira 

Esauira – kurortinis ir turistinis Maroko miestas ant Atlanto vandenyno kranto, pietvakarinėje šalies dalyje, kuris tapo pirmąja Orijaus stotele. Tai vienas populiaresnių Maroko kurortų. Į šį miestelį patenkama važiuojant pro kvapą gniaužiančią apžvalgos aikštelę (kelio N8 apžvalgos aikštelė, kurią rekomenduojama aplankyti kiekvienam), kuri atveria nuostabų panoraminį vaizdą. Šioje apžvalgos aikštelėje Jūsų taip pat laukia galimybė iš arti pamatyti ir susipažinti su kupranugariais. Sakoma, kad Esauira – magiška Maroko vieta, kuri pritraukia daugybę keliautojų iš viso pasaulio. Jeigu mėgstate autentiką, tuomet šis miestelis kaip tik Jums. Verta paminėti ir tai, kad Esaouiros senamiestis yra įtrauktas į UNESCO saugomų objektų sąrašą, todėl galima tik įsivaizduoti, kokie įspūdingi vaizdai Jūsų laukia.

Apžvelgiant Esauira, Orijus mini ir tai, kad būtent šis kurortinis miestas yra laikomas pačiu stilingiausiu Maroko miestu (taip teigia vietiniai gyventojai). Na, o Maroko jaunimas teigia, kad tai pats hipsteriškiausias miestas, todėl nelieka abejonių, kad nusprendus apsilankyti Esauiroje, veiklos čia ras kiekvienas.

Esauiroje kelionių guru Orijus siūlo aplankyti neseniai, maždaug prieš keturis metus, atsiradusį naują traukos objektą - Bulvarą (pėsčiųjų promenadą). Tai ilgas, 5km takas, išsidriekęs palei jūrą (jame gausu įvairių parduotuvių, kavinių ir įvairiausių kitokių parduotuvėlių). Tai jaukas miestas, idealiai sukurtas turistams. Pati įspūdingiausia Esauira miesto dalis, anot Orijaus – senamiestis (vietine kalba vadinamas Medina). Romantiškos siauros gatvelės (puikiai tinkamos fotosesijoms), įspūdingos vietos, kurias naudoja filmavimams po atviru dangumi, stilingos vietos (barai, restoranai, kavinės, kupini daugybės spalvų, skirti tiems, kuriems itin svarbi aplinka ir estetika), įspūdingi saulėlydžiai ir saulėtekiai – tai, kas Jūsų laukia šiame kurortiniame mieste. Nepraleiskite progos aplankyti ir Esauiros uosto, kur turėsite galimybę stebėti įvairius paukščius - tai tarsi magnetinė vieta, kuri pritraukia begalę įvairių paukščių (kirų, žuvėdrų ir kt.),

Jeigu ieškote vietos, kurioje galėtumėte pavalgyti, Orijus rekomenduoja stilingą, hipsterišką barą-restoraną „Dar Baba”. Tai – didžiulis keturių aukštų pastatas, su jame esančiomis įvairiomis dekoracijomis, gyvomis gėlėmis, įdomiais veidrodžiais, paveikslais, šviestuvais ir netgi išskirtiniais indais. Kiekvienas akcentas šiame restorane – apgalvotas nuo A iki Z. Įdomu tai, kad šį restoraną įkūrė Italas, kuris apsilankęs Maroke nusprendė, kad ši vieta jam kur kas labiau patinka ir savo verslą vystyti jis norėtų būtent čia. Tiesa, Orijus taip pat rekomenduojama būtinai pasinaudoti proga ir paragauti šviežios, vietinių pagautos žuvies. Atostogų metu Jūsų laukia tikra skonių jūra, o vakarais ir gyvi muzikiniai pasirodymai įvairiose baruose, kavinėse ir restoranuose. Esauira vadinama muzikos miestu, tad gyvos muzikos išgirsti čia turėsite galimybę už kiekvieno kampo.

Jeigu ieškote ramybės ir norite pabėgti nuo didelio turistų šurmulio, o laiką norite praleisti besimėgaudami nuostabiu vandenynu ir įspūdingais paplūdimiais, tuomet Orijus siūlo būtinai apsilankyti šiame miestelyje.

Taghazout

„Tai ypatingas kaimas, esantis ant vandenyno kranto, skirtas nuotykių ieškotojams ir tiems, kurių galvose švilpauja vėjai” - taip šią vietą apibūdina keliautojas Orijus. Taghazout yra nedidelis žvejų kaimelis, kuriame pagrindinis pajamų šaltinis yra žvejyba, turizmas ir argano aliejaus gamyba.

Vos tik atvykus į šį kaimelį, Orijų pasitinka ryškus ir spalvotas miestelio plakatas, kuris iš karto leidžia suprasti, kad šiame kaimelyje tikrai nebus laiko nuobodžiauti. Jaunoji karta Taghazout žino kaip banglentininkų miestelį, tad nenuostabu, kad žmonės iš viso pasaulio traukia gaudyti bangų būtent čia. Visai nesvarbu, ar esate pradedantysis banglentininkas, gerai įgudęs, o galbūt dar niekada nebandęs šio užsiėmimo, nepraleiskite progos užlipti ant banglentės, kadangi tai patirti tikrai verta.

Taghazout Jūsų laukia gniaužiantis kvapą vaizdas - nors tai ir paprastas kaimelis, tačiau jame Jūsų laukia nepaprastas, didelis ir įspūdingas paplūdimys, būtent kuriuo šis kaimelis ir garsėja visame pasaulyje, o žinią apie jį iš lūpų į lūpas perdavė jau minėtieji, čia atvykstantys gaudyti bangų, banglentininkai. Tiesa, mėgautis bangomis šiame kaimelyje, lyginant su kitomis vietomis, kurias renkasi banglentininkai – kur kas pigiau (kalbant apie įrangos nuomą ir instruktorių pamokas).

Orijus pastebi, kad nors ir yra sakoma, kad Marokas nepasižymi prabanga, tačiau būtent tokios vietos, kaip kaimelyje esantis paplūdimys, leidžia suprasti tikrąją prabangą, lyginant su bet kokiu kitu kurortu Europoje: šviesus, gražus, švarus smėlis, daug mažesnis žmonių kiekis, kuris leidžia jaustis taip, tarytum būtum praktiškai vienas visame paplūdimyje. Nors kaimelyje mažai vadinamųjų XXI a. stebuklų - barų, restoranų ar naktinių klubų, tačiau tokiame pliaže jų ir nereikia. Orijus taip pat primena, kad kuo vėliau, dienos eigoje, atvyksite į paplūdimį, tuo mažesnį papldimį rasite, kadangi vandenynas reguliuoja visą eismą paplūdimyje: čia itin patvinsta vanduo.

Taghazout kaimas dar yra vadinamas romantikų vieta, kadangi paplūdimyje, pakrantėje, netoli vandens, galite rasti meilės slėnį, primenantį Seišelių salas. Tai įduba, esanti tarp akmenų, kurioje laiką itin mėgsta leisti įvairūs įsimylėjeliai. Na, o jeigu norite iš arčiau pažinti vietinius ir jų gyvenimą, užtenka apsilankyti pagrindinėje kaimelio gatvėje – vietiniai gyventojai itin draugiški, o jų prekyba verda visur, kur tik randama laisvos vietos. Visgi visas kaimelis primena banglentininkų rojų (tačiau negalvokite, kad čia nerasite kitokio pobūdžio pramogų), o kaimelis spinduliuoja spalvų įvairove. Orijus taip pat pastebi, kad šis kaimelis yra puiki vieta ir darbostogoms (workation), kadangi čia visur rasite nemokamą WiFi ir begalę vietų, tinkamų nuotoliniam darbui. Vietiniai gyventojai puikiai prisitaiko prie besikeičiančio gyvenimo ir atvykstančių turistų.

Jūros gėrybės

Atostogų metu visuomet turėsite nuolatinę galimybę nusipirkti skaniausių, įvairių vaisių: gatvėse pardavinėjami bananai, apelsinai ir kt., taip pat iš jų spaudžiamos šviežios sultys (kurių kaina tikrai itin maža). Tačiau viešint Maroke būtina paragauti ne tik vaisių, bet ir minėtų žuvies gėrybių: nors gatvėse sutiksite ne vieną žuvies pardavėją, visgi Orijus siūlo jūros gėrybių įsigyti žuvies turgelyje, esančiame paplūdimyje, kuri čia pat pagaunama ir išdorojama.

Maisto kainos

Na, o ieškantiems kur pavalgyti, Orijus rekomenduoja apsilankyti vietose, kurios serviruoja pusryčius. Kavinėse kainos išties sukelia šypseną - pavyzdžiui, omletas su priedais čia kainuoja 2 €, Šakšuka - 2,50 €, vaflių kaina svyruoja nuo 2,50 iki 3,50 €, o blynų kaina čia – 2,50 €.

Tiesa, Taghazout kaimelis dar labai įdomus ir dėl to, kad ši vieta tinkama ir tiems, kurie nori paprastesnių atostogų ir tiems, kurie nori įspūdingos prabangos - kaimelis šiuo aspektu tarsi pasidalinęs į dvi dalis.

Ožkos, įsitaisiusios medžiuose

Šis vaizdas pribloškė net ir visko mačiusį keliautoją Orijų - ožkos, kurias gali išvysti stovinčias medyje. Skamba neįtikėtinai? Tuomet nepraleisk progos to išvysti savo akimis. Net neabejojame, kad išvydus tokį vaizdą, jis atmintyje išliks dar ilgam, o gerą nuotaiką garantuos visos kelionės metu. Taip įsitaisiųsių ožkų Orijui dar neteko matyti nė viename pasaulio krašte ir nors toks vaizdas jau seniai nebestebina vietinių, tačiau priverčia sustoti visus pro šalį važiuojančius turistus.

Ideali vieta poilsiui

Marokas – vieta, idealiai tinkanti poilsiui. Kaip teigia Orijus, netgi sunku apibūdinti šios šalies grožį. Sakoma, kad Marokas stipriai konkuruoja su Egiptu ir Tunisu, tad nieko nelaukite ir įsitinkite tuo patys! Kyla klausimų, o gal reikia patarimo? Kreipkitės į mūsų šauniąją AirGuru komandą, kuri padės Jums suplanuoti geriausias atostogas Jūsų gyvenime:

☎️ Telefonu: +370 (700) 22 820

📧  El. paštu: pagalba@airguru.lt

Norite matyti daugiau naujienų ir kelionių patarimų? Sekite mus FACEBOOK, INSTAGRAM ir TIKTOK kanaluose!