dirbame 24/7
1
Įkvėpimui 💡

Joninės 2024: kur praleisti ilgąjį savaitgalį šiemet?🌿

Vienas iš ilgųjų savaitgalių 2024 m., kai turime papildomą nedarbo dieną, yra birželį vykstanti Joninių šventė. Joninės turi gilias tradicijas mūsų šalyje ir neretai ši šventė minima Lietuvos priemiesčiuose. Kadangi šventė šiais metais bus minima birželio 22-24 d., siūlome kelių valandų kelionę automobiliu į kaimą iškeisti į trumpą skrydį lėktuvu ir pamatyti netolimus Europos miestus! Pristatome ilgojo savaitgalio keliones, kurios atneš daug įspūdžių.

Joninės Italijoje – visada geras pasirinkimas

Ilgąjį Joninių savaitgalį sutikite Italijos mieste Milane! Tikrai taip – nedarbo dienos 2024 m. gali būti dar įsimintinesnės, jei pasirinksite išvykti į romantiškąją Italiją. Milanas – „neišsemiamas“ miestas, kuris kiekvieną kartą turi kuo nustebinti. Rekomenduojame aplankyti garsiąją Milano katedrą, Viktoro Emanuelio II galeriją, Sforcų pilį, Breros pinakoteką. Tai tik kelios lankomos vietos, kurias tikrai spėsite pamatyti per keletą dienų.

Kelionė į Kretą patiks net išrankiausiems keliautojams

Joninių šventė Kretoje – originalus sprendimas, kuris tikrai nenuvils! Birželis – puikus metas kelionei į Kretą, nes čia vasaros sezonu vyrauja 25–28 laipsniai šilumos. Kreta garsėja neįtikėtinais kraštovaizdžiais, nuostabia gamta, paplūdimiais, taip pat siauromis kurortų gatvelėmis, jaukiomis kavinėmis ir restoranais. Ši kryptis patenkins net išrankiausių keliautojų poreikius, nes čia galima mėgautis tiek ramiu poilsiu paplūdimyje, tiek aktyviu laisvalaikiu gamtoje ir Kretos kurortuose. Ideali ilgojo savaitgalio kelionė!

Pažinkite Austriją vos per keletą dienų

Viena iš populiarių trumpų kelionių krypčių – Austrija. Birželio mėnuo – puikus metas pažinti šią šalį ir jos sostinę Vieną. Šis miestas yra įsikūręs šalia Dunojaus upės ir tikrai turi, ką pasiūlyti. Rekomenduojame čia aplankyti Šv. Stepono katedrą, Vienos operą, Hofburgo rūmus, Vienos muziejų kvartalą, Meno istorijos muziejų, Šionbruno rūmus, Belvederio rūmus ir kitas garsias šio miesto lankytinas vietas. Lai ilgasis Joninių savaitgalis tampa pažintimi su Austrija!

Joninės gamtoje – atraskite Komo ežerą

Išsiilgtas poilsis, nepamirštami įspūdžiai ir dar daugiau – Italijos Komo ežero regione! Šis ežeras traukia keliautojus iš viso pasaulio nepakartojamu grožiu, ramybe, o kelių dienų kelionė čia – tobulas pasirinkimas. Komo mieste rekomenduojame funikulieriumi pakilti į Brunate gyvenvietę, įsikūrusią ant kalno. Šioje vietoje atsiveria nuostabi viso miesto, ežero ir kalnų panorama. Pačiame Komo mieste galima pasivaikščioti jaukiame senamiestyje, apžiūrėti išskirtinės architektūros pastatus, tokius kaip miesto katedra, Šv. Marijos katedra, Olmo vila.

Trumpa kelionė į Varšuvą

Lenkijos sostinė Varšuva – puiki trumpų kelionių kryptis. Paįvairinkite Joninių savaitgalį apsilankę įspūdingame mieste, kur per 2-3 dienas galima daug pamatyti ir nuveikti. Pristatome garsiausias Varšuvos lankytinas vietas:

  • Senamiesčio turgaus aikštė. Tai viena iš garsiausių Varšuvos vietų, o šią aikštę supa senovinės architektūros namai. Šioje šurmulingoje aikštėje gausu gatvės prekeivių, kavinių, restoranų ir barų.
  • Varšuvos karališkoji pilis. Ši įspūdinga pilis anksčiau buvo oficiali Lenkijos monarchų rezidencija. 1944 metais pilis visiškai rekonstruota ir atstatyta, o 1980 m. įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.
  • Nacionalinė meno galerija „Zachęta“. Meno mėgėjams ir smalsuoliams rekomenduojame apsilankyti šioje meno galerijoje, kur pristatomi XX-XIX a. meno kūriniai ir rengiamos įvairios parodos.
  • Kultūros ir mokslo rūmai. Vienas iš garsiausių pastatų Varšuvoje, kurį aplanko daugybė turistų. Tai yra aukščiausias miesto pastatas, turintis 44 aukštus. Liftu pakilus į 30 aukštą atsiveria nuostabi panorama, o šiame pastate taip pat įsikūręs Evoliucijos muziejus, kino teatras, Technikos muziejus, 4 teatrai, parodų rūmai.
  • Nacionalinis Varšuvos muziejus. Tai yra vienas seniausių muziejų visoje šalyje, įkurtas dar 1862 m. Šiuo metu čia yra net 830 tūkst. meno kūrinių, įskaitant paveikslus, skulptūras, piešinius, fotografijas, monetas ir kitus.

Ilgojo Joninių savaitgalio kelionės su AirGuru!

Iškeiskite ilgas išvykas Lietuvoje į pažintines keliones didinguose Europos miestuose. Vis dar dvejojate, kur praleisti nedarbo dienas 2024 m.? Kreipkitės į AirGuru komandą!

☎️ Telefonu: +370 (700) 22 820

📧  El. paštu: pagalba@airguru.lt

Kada švenčiamos Joninės?

Joninės švenčiamos birželio mėnesio pabaigoje, naktį iš 23 į 24 d.

Kokios yra Joninių tradicijos?

  • Vandens svarba: Senovės lietuviai per Rasos šventę ypatingą reikšmę skirdavo vandeniui kaip gyvybės šaltiniui ir derliaus maitintojui.
  • Ritualai ir apeigos: Vanduo buvo naudojamas įvairiuose ritualuose ir burtuose prie vandens telkinių.
  • Rasos garbinimas: Rytą pasirodžiusi rasa buvo laikoma antgamtine būtybe, suteikiančia gyvybės ir sveikatos.
  • Basi per rasą: Pagoniai vaikščiodavo basi per rasą, tikėdami, kad tai stiprina sveikatą ir atneša laimę.
  • Joninių vainikas: žmonės pindavo vainikus iš gėlių ir lapų, uždegdavo žvakes ir paleisdavo juos upe, tikėdami, kad tai atneša sėkmę.
  • Paparčio žiedo ieškojimas: Vidurnaktį buvo ieškomas mistinis paparčio žiedas.
  • Šventė prie laužo: Rasos šventė užbaigiama dainomis, šokiais, žaidimais prie laužo.
  • Išlikusios tradicijos: Iki šių dienų vyksta laužų kūrenimas, šokiai, vainikų pynimas ir paparčio žiedo ieškojimas kaip svarbios Joninių simbolikos dalys.