dirbame 24/7
1
Naudingi patarimai 👌

Reikalavimai ir patarimai vykstant į egzotines šalis

Džiugu, kad egzotines šalis renkasi vis daugiau keliautojų! Keliauti verta dėl daugybės priežasčių:

✨Pažinkite skirtingas kultūras, vietinių gyvenimo būdą ir tradicijas - plėskite savo akiratį ir dar geriau pažinkite Jus supantį pasaulį!
✨Egzotinės šalys ne veltui yra vadinamos egzotinėmis - jose galite patirti naujų pojūčių, įgyti iki tol neturėtų patirčių, užsiimti ne kasdienėmis pramogomis: pavyzdžiui, leiskitės į žygį džiunglėse, nardykite giliausiuose vandenynuose, stebėkite laukinius gyvūnus..
✨Pažinkite įspūdingą egzotinių kraštų gamtą, kuri kur kas skiriasi nuo tos, kurią esame įpratę matyti kiekvieną dieną;
✨Egzotinė virtuvė: išbandykite neįprastus vietinius maisto produktus, nacionalinius patiekalus ir leiskitės į skonių kelionę;
✨Tokio pobūdžio kelionės suteikia šimtaprocentinę galimybę pabėgti nuo rutinos ir atrasti, pažinti kraštus, kuriuose gyvenims verda visiškai kitaip negu gimtojoje šalyje.

Žinoma, mūsų patarimas būtų prieš keliaujant peržvelgti rekomendacijas ir reikalavimus, kurie taikomi skirtingoms kryptims. 

Ar žinote, kuo reikia pasirūpinti prieš vykstant į populiariausias egzotinių šalių kryptis?

Tailandas

Tailandas – vienas geriausių pasirinkimų šaltuoju metų sezonu: nuostabi gamta, puikus klimatas. Ši šalis turistus tap pat traukia ir dėl pigių kainų. 

Jeigu nusprendėte vykti į Tailandą, prieš kelionę būtinai pasirūpinkite
dokumentais: įsitikinkite, kad turite galiojantį asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą ir jo galiojimo trukmė yra ne trumpesnė negu 6 mėnesiai. Taip pat svarbu, kad Jūsų pase turi būti ne mažiau kaip vienas tuščias lapas vizai ir atvykimo / išvykimo antspaudams. 

Be vizos, turizmo tikslais, Tailande galite būti iki 30 dienų. Jeigu nusprendėte vykti į Tailandą ilgesniam laikui, tuomet būtina pasirūpinti viza.
Nepamirškite pasirūpinti ir sveikatos draudimu. Drausdamiesi nepamirškite išsiaiškinti visų reikalingų detalių, pavyzdžiui, kur kreiptis nelaimės atveju ir pan.
Be sveikatos draudimo, rekomenduojama pasirūpinti ir kelionės draudimu, kuris Jus apsaugos nuo nelaimingų atsitikimų, bagažo praradimo ir pan.
Kai tik nusileisite, oro uoste, pasų kontrolės poste, turėsite užpildyti migracijos kortelę, kuri, po patikros, Jums bus grąžinta - ją saugokite visos kelionės metu, kadangi turėsite ją pateikti prieš išvykstant. Patikros poste, be užpildytos migracijos kortelės, taip pat turėsite pateikti asmens tapatybės dokumentą, draudimo polisą ir turistinę kortelę.
Tailande rekomenduojama įsigyti geriamąjį vandenį parduotuvėje arba viešbutyje. Nerekomenduojama gerti vandens iš vandentiekio, kadangi tai gali būti pavojinga.
Taip pat venkite pirkti įvairius gėrimus iš gatvės prekeivių. Daržovių, vaisių plovimui ar dantų valymui, vandenį rekomenduojama naudoti taip pat iš butelių.
Tailando nacionalinė valiuta – batas, tačiau kelionės metu galite atsiskaityti UK svarais ir JAV doleriais.
Būtinai pasirūpinkite apsaugos priemonėmis nuo saulės. Taip pat, nepamirškite pasirūpinti pirmosios pagalbos vaistinėle. Vaistinėlėje rekomenduojame turėti bendrai skausmo malšinimui skirtų vaistų, taip pat vaistų nuo skrandžio skausmo, jūros ligos, priemonių nuo vabzdžių įkandimų, pleistrų, dezinfekavimo priemonių. 

Vykstant į Tailandą, rekomenduojama pasiskiepyti nuo:

Difterijos, stabligės, poliomielito;
Hepatito B;
Vidurių šiltinės;
Hepatito A;
Pasiutligės;
Maliarijos A/D.

📢📢 Prisiminkite, kad pasiskiepijus, pakankamas imunitetas susidaro tik po tam tikro laiko, todėl rekomenduojama dėl skiepų į medikus kreiptis likus 4-6 savaitėms iki kelionės. Rekomenduojama skiepytis, kadangi tai efektyviausia profilaktinė priemonė nuo užkrečiamų ligų.

Rinkis egzotinę kelionę žemiausiomis kainomis:

Zanzibaras

Laikas leistis į egzotiškas atostogas ir iš arčiau susipažinti su Afrikos kultūra ir jos didžiausiu perlu - Zanzibaru.
Kaip ir keliaujant į Tailandą, norint vykti į Zanzibarą, privalote su savimi turėti ne mažiau negu 6 mėn. po kelionės pabaigos galiojantį pasą. Čia vėlgi asmens dokumente reikalingi du tušti lapai atvykimo ir išvykimo antspaudams.
Keliaujant taip pat privaloma turėti vizą. Vienkartinės vizos kaina ~50 eur. Vizą galite įsigyti internetu arba jau nuvykus į šalį, oro uoste.
Oficiali valiuta – Tanzanijos šilingas, tačiau kelionės metu yra galimybė atsiskaityti JAV doleriais, taip pat EUR. Su savimi turėkite grynųjų pinigų, kadangi ne visur yra galimybė atsiskaityti banko kortele.
Dėl saugumo sumetimų, patariama nesinaudoti taksi automobiliais, kurie nėra pažymėti valstybiniais numeriais.
Dėl vandens keliu plintančių ligų, Zanzibare rekomenduojama nesimaudyti ir neplaukioti vandens telkiniuose - ežeruose, upėse.
Būtinai pasirūpinkite sveikatos ir kelionės draudimais!

Vykstant į Zanzibarą, rekomenduojama pasiskiepyti nuo:

Difterijos, stabligės, poliomielito;
Hepatito B;
Vidurių šiltinės;
Hepatito A;
Meningito (A + C);
Privaloma pasiskiepyti nuo Maliarijos: C. ❗

Indonezija

Ar kada nors svarstėte apie galimybę gyvai pamatyti ugnikalnius? Jeigu taip, tuomet Indonezija – puiki kryptis sekančioms Jūsų atostogoms!

Nusprendžiau vykti į Indoneziją, kuo turiu pasirūpinti?

Keliaujant į Indoneziją, Jums bus reikalingas Lietuvos Respublikos pasas, kuris turi galioti mažiausiai 6 mėnesius nuo atvykimo į šalį dienos. ❗
Taip pat reikalinga ir viza. Jos kaina – ~25 doleriai. Turite galimybę vizą įsigyti Lietuvoje arba ji gali būti išduota oro uoste, atvykus į Indoneziją. 

Vėlgi, dėl Jūsų pačių saugumo, rekomenduojama įsigyti medicininį ir kelioninį draudimus

Taip pat, pasitaiko atvejų, kuomet atvykus į oro uostą, Jūsų gali paprašyti iš karto pateikti grįžimo atgal į savo šalį bilietą. Taip nutikti gali ne visiems, tačiau tokių atvejų pasitaiko vis dažniau, tad nenustebkite.
Oficiali Indonezijos valiuta – Indonezijos Rupija. Tačiau šalyje daugelyje vietų yra galimybė atsiskaityti banko kortele - prekybos centruose, viešbučiuose, restoranuose ir kitur.
Nerekomenduojama keliauti vienoms moterims, taip pat lankytis turistų mažai lankomose, nežinomose vietose. 

Rekomenduojama gerti tik virintą vandenį arba jį įsigyti parduotuvėse, viešbučiuose. 

Vykstant į Indoneziją, rekomenduojama pasiskiepyti nuo:

Difterijos, stabligės, poliomielito;
Hepatito B;
Vidurių šiltinės;
Hepatito A;
Pasiutligės;
Privaloma pasiskiepyti nuo Maliarijos: C. ❗

Vietnamas

Vietnamas garsėja nuostabiais paplūdimiais ir gamtos draustiniais. Nusprendus iš arčiau pažinti šalies grožį, reikėtų žinoti:

Keliaujant būtina turėti galiojantį pasą.
Keliaujant į Vietnamą – reikalinga viza. Atvykus į oro uostą, vizą išduodama tik tiems keliautojams, kurie atvyksta į šalį su vietinių turų organizatoriumi. Priešingu atveju, vizą galima įsigyti internetu, kadangi Vietname veikia ETA (išankstinė elektroninė įvažiavimo į šalį leidimų sistema). Tokia viza dažniausiai išduodama turizmo tikslais. Vizos kaina – ~20 eurų. Viza suteiks galimybę viešėti šalyje iki 30 dienų, tačiau jau būnant šalyje, vizą galima pratęsti (maksimaliai iki 90 dienų laikotarpiui). Vizos išdavimas trunka ~3 dienas

Oficiali Vietnamo valiuta – Vietnamo dongas. Daugelyje vietų galima atsiskaityti banko kortele.
Vietname yra galimybė naudotis viešuoju transportu, kuris gana gerai išvystytas. Autobusais siūloma naudotis ir keliaujant tarp miestų. Na, o jeigu norite įveikti nedidelį atstumą, esantį miesto ribose, tuomet galite rinktis taksi ar mototaksi paslaugas. 

Laikykitės atsargumo valgydami, pirkdami vietinį maistą, gėrimus. Vanduo dažnai būna užterštas, todėl gerti rekomenduojama tik vandenį iš buteliukų.
Dėl vandens taršos, patartina vengti ledukų gėrimuose.

Vykstant į Vietnamą, rekomenduojama pasiskiepyti nuo:

Difterijos, stabligės, poliomielito;
Hepatito B;
Vidurių šiltinės;
Hepatito A;
Privaloma pasiskiepyti nuo Maliarijos: C. ❗

Rinkis egoztinę kelionę žemiausiomis kainomis:

Meksika

Meksika populiarumu lenkia net Kanadą! Ir ne veltui - nuostabi gamta, įdomi istorija, turtingas palikimas, egzotika.. Tad kuo reikėtų pasirūpinti, nusprendus leistis į Meksiką?

Nors keliaujant į Meksiką pasas – būtinas, tačiau priešingai, negu keliaujant į prieš tai minėtas šalis, keliaujant į Meksiką trumpalaikei viešnagei - Lietuvos piliečiams vizos nereikia.
Be vizos šalyje galėsite praleisti ne daugiau negu 90 dienų.
Atvykus į oro uostą, nenustebkite, jeigu imigracijos pareigūnai ims klausinėti apie kelionės tikslą ar prašys pateikti atgalinį kelionės bilietą. Visa tai reikalinga tam, kad šalis galėtų būti garantuota, kad Jūsų viešnagės metu nekils jokių nesklandumų, o pasibaigus atostogų laikotarpiui - šalį paliksite.
Oficiali Meksikos valiuta – Meksikos pesai, jais atsiskaityti geriausia. Rekomenduojama su savimi turėti grynųjų, kadangi banko kortele daugelyje vietų atsiskaityti neįmanoma. Visgi, kai kuriose vietose atsiskaityti galima doleriais ir eurais, tačiau dažnu atveju gali tekti permokėti.

Saugumo sumetimais, kelionės metu patariama rinktis taksi paslaugas (pavyzdžiui, Uber) ir vengti viešojo transporto.
Vanduo iš krano – negeriamas. Gerkite vandenį iš viešbučiuose, parduotuvėse įsigytų buteliukų, arba, prieš vartojimą, virinkite vandenį.
Pasirūpinkite kremu nuo saulės ir galvos apdangalu, kadangi saulė čia itin kaitri, o oro temperatūra – aukšta.
Taip pat, svarbu prisiminti, kad Meksikoje pirmadieniais muziejai nedirba.
Nepamirškite susikrauti vaistinėlės ir įsigyti sveikatos, taip pat kelionės draudimų! Leiskitės į Meksiką be rūpesčių.

Vykstant į Meksiką, rekomenduojama pasiskiepyti nuo:

Stabligės;
Vidurių šiltinės;
Hepatito A;
Hepatito B;
Pasiutligės.

Į egzotines šalis leiskitės kartu su AirGuru!

Nusprendėte leistis į egzotinę šalį, tačiau nežinote nuo ko pradėti kelionės planavimą arba bijote ką nors pamiršti? Susisiekite su mumis ir mes pasirūpinsime, kad Jūsų kelionė būtų 100% sklandi:

☎️ Telefonu: +370 (700) 22 820

📧  El. paštu: pagalba@airguru.lt

Norite matyti daugiau naujienų ir kelionių patarimų? Sekite mus FACEBOOK ir INSTAGRAM!